Slavia zvítězila na úvod přípravy v Benešově 4:1 | SK Slavia Praha

Slavia zvítězila na úvod přípravy v Benešově 4:1

1:4
(0:2)
přát, 11. 6. 2016
SK Benešov - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 90. Turek (pen.) – 23. Bořil, 44. Hušbauer, 84. a 87. Hrubý <br> <b>Rozhodčí:</b> Hocek – Šimáček, Ratajová
BENEŠOV – Slavia se poprvé v rámci letní přípravy představila v přátelském utkání. Sešívaní svůj první test zvládli a v Benešově zvítězili 4:1, dvakrát se prosadil Robert Hrubý, po gólu přidali Bořil a Hušbauer.
Slavia se ve svém prvním přípravném zápase představila na půdě třetiligového SK Benešov. Trenér Dušan Uhrin měl pro utkání k dispozici navrátilce z hostování, nová posila Jasmin Ščuk dnes trénoval individuálně.

Sešívaní oťukávali domácího brankáře Starečka, ten však svůj tým v prvních minutách utkání držel a blýskl se i proti střele Mešanoviče. Sešívaní ho poprvé dokázali překonat ve 23. minutě. Hušbauerův centr odvrátili domácí na rohový kop, kterého se ujal Levan Kenia. Jeho centr pak ve vápně usměrnil do branky Jan Bořil.

Druhou branku přidali sešívaní před poločasovou přestávkou. Barák nejprve vystihl rozehrávku domácích a sešívaní se tak udrželi u vápna Benešova, následně si Mešanovičovu přihrávku na zadní tyči zpracoval Hušbauer a protlačil míč přes obránce do sítě a Slavia tak šla do kabil s dvoubrankovým vedením.

Do druhého poločasu vyslal trenér Dušan Uhrin slávisty s obměněnou sestavou. Do branky se postavil jednadvacetiletý Josef Řehák, v sešívaném se přestavili také navrátilci z hostování. Robert Hrubý, který jaro odehrál v Baníku, a dvojice Josef Bazal – Radek Voltr, která byla na hostování v Jihlavě. Domácí pak prostřídali celou jedenáctku a začátek druhého poločasu se nesl spíše v pozvolném tempu.

Na třetí branku si tak diváci v Benešově museli počkat až do 84. minuty, kdy Slavia navýšila na 3:0 po krásné kombinaci probíhající po ose Mihalík – Voltr – Hrubý. Voltr přenechal na hranici míč vápna za ním nabíhajícímu Hrubému a ten se nemýlil.

A o tři minuty později přidala Slavia ještě čtvrtý gól. Jablonský nejprve vyslal do úniku podél levé lajny Bazala, ten si počkal, až mu do vápna sběhnou spoluhráči, a centrem našel Hrubého, který hlavou přidal svůj druhý gól.

Domácí pak v závěru utkání ještě výsledek zkorigovali. Mikula zastavil ve vápně pronikajícího Martina Turka, který se sám ujal zahrávání nařízeného pokutového kopu a snížil na 1:4.

V úterý čeká sešívané další přípravné utkání. Od 17:30 je prověří Ružomberok.
1:4

SK Benešov

1.poločas: Stareček – Braný (K), Žák, Brejcha, Večera, Čapek, Vopat, Šumský, Laštovka, Zákostelský, Skopec
2. poločas: Turek, Vrňák, Tetour, Vacek, Vosáhlo, Kulhavý, Farkaš, Přitasil, Balata L., Balata V., Pešta, Hašek, Klauz

1. poločas: Berkovec – Bořil, Mikula, Frydrych, Jablonský – Vukadinovič, Hušbauer, Barák, Zmrhal (K) – Kenia – Mešanovič
2. poločas: Řehák – Bořil, Mikula, Frydrych, Jablonský – Mihalík, Souček, Hrubý, Barák, Bazal – Voltr