1:0
(1:0)
5. kolo, 10. 8. 2019, Sinobo Stadium
SK Slavia Praha - FC Slovan Liberec
Sešívaní v 5. kole FORTUNA:LIGY porazili liberecký Slovan 1:0 a připsali si čtvrté vítězství v probíhající ligové sezoně. Jedinou branku Slavie vsítil v závěru prvního poločasu Lukáš Masopust.

Při utkání pátého kola FORTUNA:LIGY proti Liberci se sešívaní nemohli spolehnout na podporu domácích fanoušků. Utkání ale i při absenci diváků začalo ve velmi vysokém tempu, kdy si oba týmy při rozehrávce nic nedarovaly.

K první zajímavé šanci se sešívaní dostali po liberecké ztrátě na středu hřiště, kdy se míče zmocnil Mick van Buren a míč přiťukl Nicu Stanciovi. Ten si to namířil prostředkem hřiště přímo k brance hostí a před hranicí vápna napřáhl přesně levačkou. Střelu mířící do levé šibenice Nguyen vytěsnil konečky prstů na rohový kop.

Pozadu nezůstala ani další slávistická posila Tomáš Holeš. V 19. minutě si míč navedl na střed a tvrdou přízemní střelou levačkou donutil Nguyena k dalšímu reflexivnímu zákroku.

Poté se však utkání dostalo do fáze plné nepřesností z obou stran, která příliš zajímavých situací neplodila. Výjimkou byl pouze hlavičkový pokus Micka van Burena po centru Lukáše Masopusta z levé strany. Nizozemský forward ale v záklonu hlavičkoval nad.

Když už to vypadalo, že se týmy odeberou pomalu do kabin za bezbrankového stavu, slávisté udeřili. Tomáš Souček ve snaze o rozehrávku v rohu ukázkově odzbrojil Nešického a míč obratem nacentroval do rozhozené liberecké obrany. Tam se k němu jako první dostal Lukáš Masopust a tvrdou hlavičkou na bližší tyč rozvlnil síť – 1:0 pro Slavii!

Zvýšit mohl o pouhé dvě minuty později ze zajímavého přímého kopu Nicolae Stanciu, ale jeho střela se do branky nestočila. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro sešívané!

Do druhého poločasu vstoupili sešívaní dominantně, kontrolovali hru a vytvářeli si zajímavé příležitosti. Nejprve na nenápadný centr Lukáše Masopusta téměř v malém vápně hlavou dosáhl Tomáš Holeš a o malou chvíli později Nguyena ze střední vzdálenosti technickým obstřelem protáhl sám střelec prvního gólu.

Kromě těchto šancí ale druhá půle mnoho zajímavých příležitostí nepřinesla. Slavii se ale dařilo Liberec nepouštět do nebezpečných situací a držela bezpečně jednobrankové vedení. Definitivně stvrdit výsledek mohl v 87. minutě Josef Hušbauer, který se dostal ke střele ve vápně. V obrovské šanci však branku přestřelil.

Sešívaní ale nakonec udrželi jednobrankový náskok až do závěrečného hvizdu a připsali si čtvrtou výhru v probíhající ligové sezoně.