1:0
(0:0)
29. kolo, 21. 4. 2019, Letná, Zlín
FC Zlín - SK Slavia Praha
Sešívaní se nedokázali proti Zlínu prosadit a po výsledku 0:1 si připsali čtvrtou letošní ligovou prohru. Náskok na čele tabulky FORTUNA:LIGY se zmenšil na čtyři body.

Kvůli zdravotním problémům do hry nemohli zasáhnout Jaromír Zmrhal, Vladimír Coufal a Petr Ševčík. Kvůli karetnímu trestu neměl Jindřich Trpišovský k dispozici ani Michala Frydrycha, a tak došlo dle očekávání oproti zápasu proti Chelsea k výraznému protočení sestavy.

Krásné počasí vylákalo do Zlína už jako tradičně spoustu červenobílých fanoušků a k radosti měli blízko hned v 5. minutě. Dalekonosný aut Jana Bořila našel přesně hlavu Tomáše Součka, který na hranici malého vápna chytře sklepl Alexandru Balutovi. Ten se nerozpakoval a ihned se do míče položil svojí levačkou. Rakovan míč reflexivně vyrazil před sebe a dal tak slávistickému křídelníkovi šanci na dorážku. Ta však mířila pouze mimo branku.

Následovala méně ofenzivní pasáž hry bez větších šancí. Na další příležitost ke skórování si tak museli sešívaní počkat do 21. minuty. Josef Hušbauer našel centrem z levé strany ve vápně Tomáše Součka, který zlínského gólmana protáhl prudkou hlavičkou.

První velké ohrožení branky Ondřeje Koláře přišlo ve 34. minutě, kdy se ke střele na hranici pokutového území dostal Poznar. Slávistický gólman byl ale pozorný a jeho pokus skvěle vykryl.

Ačkoliv Slavia v první půli na svého soupeře nějaký masivní tlak nevyvíjela, gólové příležitosti si vypracovat dokázala. Po nacvičené situaci z rohového kopu našel ve 39. minutě Josef Hušbauer na zadní tyči Jaroslava Zeleného, jehož pokus ale dokázal Rakovan vyrazit na roh. Více zajímavých situací první půle nenabídla. Do kabin se tak hráči odebrali za bezbrankového stavu.

Druhé dějství začalo ve velmi ofenzivním stylu, bohužel pro slávisty to byl ale Zlín, který měl první šanci. Po chybné rozehrávce se k velké šanci dostal Džafič, Ondřej Kolář však jeho tvrdou střelu kryl a odčinil tak svůj předchozí špatný výkop. Této neproměněné příležitosti mohli domácí litovat o malou chvíli později, kdy se centr Alexandra Baluty dostal až k Jaroslavu Zelenému. Rakovan ale jako už poněkolikáté v tomto utkání domácí podržel a střelu krajního obránce Slavie vyrazil.

V 60. minutě ale přišel pro slávistické příznivce šok. Džafič dostal na středu hřiště spoustu volného prostoru a rozhodl se jej využít k dalekonosné střele. Ta mu sedla náramně a zaplula do šibenice branky Ondřeje Koláře – 0:1. Na tento vývoj reagoval Jindřich Trpišovský střídáním. Na hřiště vyslal Lukáše Masopusta a o pár minut později Micka van Burena.

Změna v sestavě ihned přispěla ke zvýšení tempa hry a odměna mohla přijít v 70. minutě. Průniková přihrávka našla kopačky Milana Škody a ten se ocitl sám tváří v tvář zlínskému gólmanovi. Jeho následnou střelu ale opět vykryl brankář domácích.

Jako poslední byl se zvyšujícím se tlakem vyslán na hřiště Peter Olayinka. Ačkoliv měla Slavia míč na svých kopačkách, nedařilo se ji příliš pronikat skrze domácí obranu a vytvářet si větší příležitosti.

Ani v nastavení slávisté branku Radovana příliš neohrozili a připsali si tak čtvrtou prohru v letošním ročníku FORTUNA:LIGY. Pouze lehkou náplastí může být pro sešívané fakt, že druhá Plzeň nebodovala po remíze v Příbrami naplno. Náskok slávistů na čele tabulky se tak zmenšil na čtyři body.