Slávisté poráží Austrii Vídeň 3:2 | SK Slavia Praha

2:3
(1:2)
přát., 2. 7. 2019, Großpetersdorf
Austria Vídeň (Rak.) - SK Slavia Praha
Sešívaní zvítězili 3:2 nad Austrií Vídeň a radují se tak první výhry v letošní přípravě! Svůj první gól za Slavii vstřelil Tomáš Holeš!

Do třetího přípravného utkání letošního léta proti Austrii Vídeň v rakouském Großpetersdorf od úvodních minut zasáhly všechny tři slávistické posily. Na pravý kraj obrany se postavil Tomáš Holeš, na stopera pak David Hovorka. Vytáhlý bahrajnský útočník Júsuf Hilál vyběhl do útoku.

První příležitost Slavie přišla už v 7. minutě a postaral se o ni přesným kolmým pasem Josef Hušbauer. V úniku přesně našel Petera Olayinku, ten se ale ocitl moc blízko gólmana a nedokázal v klidu zakončit. Hned vzápětí toho mohli domácí využít, když po rychlém protiútoku pouze orazítkovali břevno Markovičovy branky.

Byli to ovšem slávisté, kteří se ujali vedení. V 11. minutě vrátil Peter Olayinka zblokovaný míč opět do prostoru před brankou, kde si na něj počkal osamocený Michal Frydrych a přesnou hlavičkou dostal Slavii do vedení – 1:0!

Vedení sešívaní však bohužel příliš dlouho neudrželi. Hráči Austrie hrozili z protiútoků a jeden takový úspěšně proměnil v 15. minutě Edomwonyi – 1:1.

Slavia byla aktivnější a vytvořila si řadu zajímavých šancí. Střela Micka van Burena, ani přímý kop Júsufa se však neujal. Odměna za zvýšený tlak přišla až ve 27. minutě, kdy vrátil sešívané po pěkné kombinaci Josefa Hušbauera a Tomáše Holeše z bezprostřední blízkosti do vedení Mick van Buren 2:1 pro sešívané!

Ačkoliv se od Petera Olayinky očekávají zejména divy před brankou soupeře, ve 30. minutě svůj tým zachránil před obdržením gólu včasným skluzem ve vlastním vápně, kdy míč mířící do brány odvrátil na roh!

Více branek první dějství nepřineslo, a tak se oba týmy vydaly do kabin za stavu 2:1 pro Slavii.

Do druhé půle vyběhli slávisté beze změn v sestavě, nezačala pro ně ovšem vůbec stejně šťastně jako ta první. Ve snaze dostat míč z pokutového pásma sešívaných si v 51. minutě Tomáš Holeš míč zpracoval ideálně na prsa. Hlavní rozhodčí však nebyl dojmu, že si pravý obránce sešívaných pomohl při zpracování rukou, a tak nařídil pokutový kop. Ten proměnil střelou placírkou Sax – 2:2.

Na odpověď ovšem diváci nemuseli příliš dlouho čekat a zařídil ji sám Tomáš Holeš, který po centru Jaroslava Zeleného z levé strany rozvlnil z voleje síť Rakušanů a vrátil Slavii vedení – 3:2!

V 67. minutě dostala Austrie výhodu přímého volného kopu ze zajímavé vzdálenosti. Slavii po přesném pokusu podržel v brance skvělým zákrokem Jakub Markovič!

Na hřiště se v průběhu druhého poločasu dostali i Stanislav Tecl, Ibrahim Traoré a Alexandru Baluta, kteří nahradili Júsufa, Jakuba Hromadu a Micka van Burena.

Velkou příležitost si po důrazu na hranici pokutového území vypracoval Peter Olayinka. Při zakončení ale zamířil o kousek mimo. To však rozhodně nezkazilo slávistům radost, kteří se mohli po vítězství 3:2 nad Austrií Vídeň radovat z první výhry v letošní přípravě!