Slávisté v divokém utkání přestříleli Krasnodar 5:3! | SK Slavia Praha

Slávisté v divokém utkání přestříleli Krasnodar 5:3!

3:5
(1:1)
příp., 27. 6. 2013, Bischofshofen
FC Krasnodar - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 6. a 86. Wanderson, 68. Joazinho z pen. – 23. Škutka, 49. Nitrianský, 62. Kolařík, 64. Juhar, 75. Bazal. <b>ŽK:</b> Bortel.
BISCHOFSHOFEN - Sešívaní si ve svém druhém přípravném utkání v Rakousku zastříleli! Po divokém zápase s ruským FC Krasnodar se svěřenci trenéra Petrouše radují z výhry 5:3!
Trenér Petrouš musel v sestavě oželet trojici Petrák, Gecov, Fenin. Naše defenzivní záložníky trápí problémy s kolenem, Martina Fenina do hry nepustila bolavá záda. Všichni tři absolvovali v době zápasu individuální trénink v posilovně.

Naopak v základní jedenáctce se oproti utkání s Baku objevili například kapitán Karol Kisel, Tomáš Mičola nebo Dávid Škutka. V brance tentokrát dostal přednost Kamil Čonofalský.

Úvod zápasu sešívaným příliš nevyšel. Nejprve o sobě dal vědět Petrov, který si naběhl na zadní tyč, ale střílel mimo. V 6. minutě už se hráči Krasnodaru mohli radovat, kdy Čontofalského přízemní střelou překonal Wanderson.

Po patnácti minutách o sobě začínala dávat vědět Slavia. Nejprve se k centru z levé strany na značce pokutového kopu dostal Štěpán Koreš, jeho prudká střela bohužel mířila doprostřed brány, kde byl připravený Filtsov. Následně zpoza vápna zkoušel štěstí Hrubý, ale brankář si i s tímto pokusem poradil.

Vyrovnání se sešívaní dočkali ve 23. minutě. Slávisté na levé straně dobře zakombinovali, k centru se dostal Matúš Čonka a jeho pěknou nabídku zužitkoval přesnou hlavičkou Dávid Škutka. Slavii patřila v první půli zejména střední pasáž, Krasnodaru spíše úvod a konec.

Do druhé půle poslal trenér Petrouš obměněnou sestavu, šanci dostali zejména hráči z juniorky. Nejvíce však o sobě dal v úvodu poločasu vědět o něco málo starší Milan Nitrianský. Nejprve střílel krásně z přímého kopu, brankář Filtsov míč vytěsnil na roh. Po něm už se ale náš pravý bek a s ním celý tým radoval. Nitrianského střela totiž zapadla přesně k tyči.

Vedení mohl navýšit Jirka Vondráček, který ale na centr Zmrhala z levé strany na malém vápně těsně nedosáhl. Slávisté nadále útočili, což přinášelo kýžený úspěch. V 62. minutě si na rohový kop naběhl Petr Kolařík a přesnou hlavičkou přidal další gól.

Dvě minuty nato se předvedl Martin Juhar, respektive jeho dělová levačka. Náš záložník si před vápnem vzal míč, namířil a míč skončil přesně u pravé tyče. Divokou šestiminutovky zakončil Joazinho z Krasnodaru, který v 68. minutě proměnil penaltu po faulu Kolaříka.

Čtvrthodiny před koncem dovršili slávisté „bůra“. Ve vápně se nádherně uvolnil přes obránce Josef Bazal a přesnou střelou pod gólmanem uzavřel slávistický střelecký účet. Krasnodar snížil čtyři minuty před koncem, kdy na si na zadní tyči po rohu počkal Wanderson a přidal svůj druhý gól v zápase.

Slávisté tedy porazili ruského soupeře 5:3 a v neděli čeká tým Michala Petrouše závěrečné utkání v Rakousku, soupeřem bude německý Fürth.
3:5

FC Krasnodar

Filitsov – Markova, Martynovich, Kalehin, Tubic – Pizzelli, Joaozinho, Gazinsky, Marcio, Petrov – Wanderson

1. poločas: Čontofalský – Dostál, Bortel, Čepelák, Čonka – Mičola, Šimeček, Kisel – Hrubý, Koreš – Škutka 2. poločas: Čontofalský - Nitrianský, Bortel, Kolařík, Tusjak - Šimeček - Hurka, Bazal, Zmrhal, Juhar - Vondráček.