Slávisté v prvním domácím zápase poráží Olomouc 1:0 | SK Slavia Praha

Slávisté v prvním domácím zápase poráží Olomouc 1:0

1:0
(1:0)
3. kolo, 28. 7. 2019, Sinobo Stadium
SK Slavia Praha - SK Sigma Olomouc
Slavia ve 3. kole FORTUNA:LIGY přivítala na svém hřišti Olomouc a díky gólu Vladimíra Coufala zvítězila nejtěsnějším možným rozdílem – 1:0.

Vítězná sestava se nemění! Tak Jindřich Trpišovský přistoupil k výběru základní jedenáctky pro první domácí utkání letošní sezony. Důvěru tak dostali opět hráči, kteří se postarali o vysokou výhru před týdnem v Teplicích.

Slávističtí fanoušci byli bez fotbalu v domácím prostředí více než dva měsíce, a tak o sobě nechávali slyšet hned o úvodních minut. V této výborné atmosféře se na gól příliš dlouho čekat nemuselo. V 6. minutě centr Micka van Burena z pravé strany elegantně za záda Reichla nasměroval špičkou Vladimír Coufal1:0 pro Slavii!

O pár minut později se role obou hráčů i strana, ze které směřoval centr, otočily. Hlavička Micka van Burena ale neměla potřebnou razanci a Reichl ji tak bez větších potíží lapil. Svoje štěstí z hranice vápna pak vyzkoušel v 19. minutě Jaromír Zmrhal, ale jeho pokus mířil jenom doprostřed.

Ačkoliv měli slávisté více ze hry, mohlo být ve 22. minutě srovnáno. Na rohový kop olomouckých si nejvýše na míč na zadní tyči naskočil Plšek, naštěstí svým hlavičkovým pokusem pouze orazítkoval břevno.

V závěru poločasu měly oba týmy po jedné velké šanci. Nejprve musel tvrdou přízemní střelu Pilaře krýt Ondřej Kolář a následně musel Reichl hasit hlavičku Ibrahima Traorého. Ani jedna šance však gólem neskončila, a do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro sešívané.

Do druhé půle vyběhli sešívaní s jednou změnou v sestavě. Ibrahima Traorého nahradil ve středu zálohy Alex Král a hned byl u první nebezpečné akce! Ve vápně vybojoval míč a přenechal ho Jaromíru Zmrhalovi. Jeho střela pravačkou ale mířila nad branku Reichla.

Blízko ke vstřelení druhé branky byli slávisté v 61. minutě, kdy Vladimír Coufal hlavou sklepl míč před Josefa Hušbauera. Jeho tvrdý přízemní pokus byl ale pouze zblokován na roh. O pár minut později se po úniku na pravé straně do vápna vřítil Mick van Buren, z úhlu ale namířil jenom do boční sítě!

V 75. minutě si svůj debut v novém domácím prostředí odbyl Nicolae Stanciu, když vystřídal Micka van Burena a hned po svém příchodu založil nebezpečnou šanci. Na levé straně vybídl sprintujícího Jaromíra Zmrhala, který obratem vracel před vápno. Nabíhající Petr Ševčík ale na míč nedosáhl.

Už když to vypadalo, že si slávisté dojdou v poklidu pro nejtěsnější vítězství, přišel šok. Hlavní rozhodčí Zbyněk Proske totiž po konzultaci s videorozhodčím odpískal po faulu na Yunise na začátku nastavení pokutový kop pro Olomouc. K jeho exekuci se postavil Houska, ale míč pouze napálil do levé tyče!

Více toho zápas třetího kola FORTUNA:LIGY nenabídl. Slavia se tak mohla radovat z cenného vítězství 1:0 a udržení vítězné šňůry!