Slávisté vítězí v Teplicích vysoko 5:1 | SK Slavia Praha

1:5
(0:3)
2. kolo, 21. 7. 2019, Na Stínadlech
FK Teplice - SK Slavia Praha
Sešívaní přehráli Teplice a odváží si ze severu Čech vysokou výhru 5:1. První gól v sešívaném navíc zaznamenal Nicolae Stanciu.

Ve druhém kole FORTUNA:LIGY čekal sešívané duel na hřišti Teplic, kde chtěli svěřenci Jindřicha Trpišovského navázat na vítězství z úvodního kola ve Zlíně. Do hry nemohli ze zdravotních důvodů zasáhnout Lukáš Masopust a Alexandru Baluta. Do zápasové nominace se pak poprvé dostala hvězdná posila Nicolae Stanciu.

Utkání v Teplicích odstartovala Slavia daleko lépe než před týdnem ve Zlíně. Sešívaní od úvodních minut dobře kombinovali a hru kontrolovali. Výjimkou byla pouze tvrdá střela Shejbala ze střední vzdálenosti, kterou byl donucen Ondřej Kolář vyrazit na roh. Od té chvíle ale otěže utkání plně převzali hosté.

Ve 12. minutě se ke střele odhodlal Josef Hušbauer. Jeho prudký pokus zblokovala domácí obrana, ale to slávistům vadit dlouho nemuselo. Míč se odrazil k nohám Jaromíra Zmrhala, který si ho netradičně navedl do středu a pravačkou překonal na zadní tyči Grigara – 1:0 pro Slavii!

Netrvalo dlouho a červenobílí své vedení zvýšili. Na začátku 20. minuty vyslal Petr Ševčík geniálním pasem za obranu do úniku Micka van Burena, který zachoval klid a ukázkovým lobem nedal domácímu brankáři šanci – 2:0 pro hosty!

Střelecká chuť sešívané ani po druhém gólu neopouštěla. Blízko ke vstřelení třetí branky byli Ibrahim Traoré a o malou chvíli později i Tomáš Souček. O gól se ale nakonec postaral jiný záložník, střelec vítězného gólu z minulého kola – Josef Hušbauer. Ve 44. minutě se nádherně opřel na kraji vápna do skákavého míče a vymetl ukázkovým způsobem růžek branky! Do kabin tak šla Slavia s přesvědčivým vedením 3:0!

Trápení domácích Teplic pokračovalo i po přestávce. Hned po pár vteřinách druhé půle obdržel Jakub Mareš druhou žlutou kartu a musel jít předčasně do šaten.

I přes toto oslabení ale dokázali domácí snížit. Po šťastném odrazu míče od Ondřeje Kúdely se do úniku dostal Vondrášek a v 52. minutě zkorigoval stav na 3:1.

Na hřiště se v průběhu poločasu dostal i Nicolae Stanciu, který si tak odbyl svůj soutěžní slávistický debut. První start v sešívaném dresu ovšem nebylo to jediné, co si mohla hvězdná posila pomyslně odškrtnout ze svého seznamu. V 67. minutě si jeho pohybu směrem do vápna všiml Petr Ševčík a neváhal mu míč přesně předat. Nico Stanciu hned ve své první šanci prokázal výjimečnou kvalitu před brankou a přízemní střelou míč poslal mezi nohy Grigara – 4:1!

Žádné drama v posledních minutách utkání už slávisté nepřipustili. V samotném závěru navíc Tomáš Souček po centru Jaromíra Zmrhala z levé strany hlavou uzavřel na konečných 5:1! Úvodní dvě utkání hraná venku tak Slavia zvládla za plný počet bodů.

Ve třetím kole FORTUNA:LIGY přivítají sešívaní v domácím prostředí Sigmu Olomouc.