Slávistická rezerva podlehla Táborsku 1:3 | SK Slavia Praha

Slávistická rezerva podlehla Táborsku 1:3

1:3
(1:2)
Miniliga 1, 17. 6. 2020, Xaverov
SK Slavia Praha B - FC SILON Táborsko
V rámci šestého kola letní ligy se sešívané béčko utkalo na na Xaverově s Táborskem. Slavia šla do vedení hned v první minutě, nakonec ale odešla poražena 1:3.

Slávistické béčko vstoupilo do utkání proti Táborsku nejlépe, jak mohlo. Ani ne deset sekund po rozehrávce se totiž červenobílí mohli radovat z vedení 1:0. Přesnou střelou k tyči se ukázal Jonáš Kneifel a přinesl hned ze začátku klid na slávistické kopačky.

Sešívaní pak delší dobu drželi míč a nepouštěli Táborsko do větších příležitostí. Výjimkou byly ovšem chvíle, kdy zaváhala domácí obrana. Jedno takové zaváhání přišlo i ve 29. minutě, na velkém vápně se dobře zorientoval hostující Majka a nedal střelou k tyči Jakubu Markovičovi šanci. Stav byl srovnán na 1:1.

Bohužel Slavia ještě do poločasu stačila inkasovat podruhé. Ve 41. minutě uštědřil další ránu sešívané obraně Jiří Boula, který hlavičkou usměrnil míč za Markovičova záda a poslal Táborsko do vedení 2:1. S Stejným výsledkem také první půle skončila.

Druhá půle pak začala pro sešívané špatně. Místo branky, která by srovnala stav a přinesla naději, totiž červenobílí inkasovali. Po kombinaci a přihrávce Majky se v 56. minutě trefil Tolno. O tři minuty později pak přišlo velké zaváhání v obraně Táborska, po kterém mohli sešívaní snížit, ale svoji šanci nevyužili.

Slávisté měli v průběhu druhého poločasu míč častěji na svých kopačkách, do větších šancí se ale nedostávali. Naopak na druhé straně mohl vedení Táborska navýšit střídající Musiol, po centru z levé strany ale v 76. minutě trefil hlavou břevno.

Stejný hráč se po podobné akci dostal do šance i o deset minut později, tentokrát ale po přízemním centru z levého křídla minul bližší tyč slávistické branky.

Slávistům se dařila kombinace na středu hřiště, většina následných centrů do vápna se ale stávala kořistí hostujících obránců. Až v 87. minutě se sešívaní prokombinovali do největší šance druhé půle, Nerudovu přízemní ránu ale gólman Zadražil dokázal vykopnout mimo tři tyče.

Sešívaní tak navzdory dobrému začátku i aktivní hře ve druhé půli nakonec podlehli v dalším zápase letní ligy Táborsku 1:3.