Slávistky postupují do osmifinále Ligy mistryň | SK Slavia Praha

Slávistky postupují do osmifinále Ligy mistryň

5:1
(2:1)
Round of 32, 25. 9. 2019, Sinobo Stadium
SK Slavia Praha - Hibernian FC
Slávistky přehrály fotbalistky skotského Hiberianu i v odvetě hrané v Edenu a postupují do osmifinále Ligy mistryň.

Po prvním zápase druhého kola Ligy mistryň, který slávistky proti fotbalistkám Hibernianu vyhrály na edinburghském East Road poměrem 4:1, čekala Slavii odveta na Sinobo Stadium. Michal Kolomazník se nemohl stejně jako v prvním zápase spolehnout na služby zraněné Barbory Votíkové. Do branky se tak od úvodu postavila Olivie Lukášová.

Ačkoliv v úvodních momentech zápasu držely hráčky Hibarnianu míč na svých kopačkách, nedokázaly sešívanou branku nikterak ohrozit. Zato slávistky udeřily takřka svým prvním ofenzivním výpadem. V 5. minutě fantastickou průnikovou přihrávkou na levé straně vysunula Michaela Khýrová do úniku Deneishu Blackwoodovou, která s lehkostí rychlostně předčila pravou obránkyni Michieovou a levačkou vykouzlila krásný prudký centr do pokutového území. Na něj si jen prsty sáhla Fifeová, ale tomu, aby se míč snesl k osamocené Petře Divišové, nezabránila. Zkušená útočnice už měla před sebou snadnou úlohu a nezaváhala. Míč levačkou nasměrovala do sítě a otevřela účet odvetného zápasu – 1:0 pro slávistky!

I přes převahu domácích fotbalistek se ale Hibernian dočkal vyrovnání. Po centru z pravé strany se v 20. minutě dostala k centru Gallacherová a technickou střelou z hranice vápna vymetla levou šibenici sešívané branky – 1:1.

Inkasovaný gól ale slávistky nerozhodil a pokračovali v aktivní hře, za což přišla do poločasu odměna v podobě navrácení vedení a ústřední postavou akce nebyl nikdo jiný než nejlepší ligová fotbalistka uplynulého ročníku Kateřina Svitková. Svým neúnavným presinkem připravila při rozehrávce kapitánku hostí Murrayovou o míč, unikla ji, následně kličkou překonala Hunterovou a míč předložila před odkrytou branku Tereze Kožárové. Ta se levačkou nemýlila a vrátila domácím vedení – 2:1 pro sešívané.

Do přestávky mohla vedení po centru Diany Bartovičové zvýšit hlavou Tereza Kožárová, ale orazítkovala pouze tyč. Více zajímavých momentů první půle nepřinesla a do kabin se šlo za stavu 2:1.

Slávistky  druhou půli nezačaly šťastně a hned po 20 sekundách mohly inkasovat. Napierová na levé straně nasadila Necidové jesličky a poslala do vápna centr, na který si na zadní tyči naskočila McGregorová. V záklonu naštěstí ale nedokázala zamířit přesně a míč poslala těsně nad břevno. V 50. minutě si nebezpečně na rohový kop naskočila Hunterová, ale v zakončení byla stejně neúspěšná jako její kolegyně před několika málo minutami.

Tlak z úvodu poločasu slávistky ustály a navíc samy v 60. minutě přidaly pojišťovací branku. Kateřina Svitková využila rozhozené záložní řady hostí a zcela neatakovaná vysunula k samostatnému úniku Petru Divišovou. Ta si to namířila přímo do pokutového území, kde míč nesobecky předložila Tereze Kožárové, která zvýšila vedení – 3:1 pro slávistky!

Tato branka fotbalistky Hibernianu definitivně zlomila a od té doby úřadovaly jenom slávistky. Na další gól tak nemuseli diváci na Sinobo Stadium příliš dlouho čekat. V 69. minutě si na centr Petry Divišové z pravé strany naskočila Kateřina Svitková a usměrněnou hlavičkou rozvlnila síť – už 4:1!

Mohlo být ale ještě veseleji. V 84. minutě výborně hrající Kateřina Svitková fantastickým průnikovým pasem mezi stopery vysunula Terezu Szewieckovou, která překonala kličkou vyhěhnuvší Fifeovou a přesně zakončila. Oslavy však zkazil praporek pomezní rozhodčí signalizující těsný ofsajd.

Téměř identickou akci si aktérky předchozí šance zopakovaly v samotném nastavení. Tentokrát ale oslavám branky nic nezabránilo. Tereza Szewiecková rozvlnila popáté v zápase síť Hibernianu a upravila na končených 5:1. Slávistky se skóre 9:2 ve dvou zápasech jasně přehrály Hibernian a zaslouženě postupují!

Jména svých soupeřek pro osmifinále Ligy mistryň se slávistky dozví 30. září při losu ve švýcarském Nyonu.