Report ze zápasu FC Bayern Mnichov vs. SK Slavia Praha | SK Slavia Praha

Report ze zápasu FC Bayern Mnichov vs. SK Slavia Praha"

5:1
(3:0)
LM, 27. 3. 2019, FC Bayern Campus
FC Bayern Mnichov - SK Slavia Praha

Slávistky nastoupily s jedinou změnou v sestavě, Jitku Chlastáková nahradila Franny Černá. Domácí Bayern měl od začátku zápasu převahu, ale do velkých šancí se nedostával. Pokud už hrozila nebezpečná střela, podařilo se jí zblokovat. Slávistky mohly zahrozit po rohu, ale míč prošel vápnem. Ke střele se také dostala Divišová. Nakonec rozhodly rohy, ve 24. minutě se prosadila Rolfövá a ve 32. minutě se k odraženému míči dostala Leupolzová. Před poločasem mohla snížit Svitková, ale v jasné pozici jí gólmanka střelu zneškodnila. V závěru nakonec navýšila vedení ještě Islackerová.

Do druhého poločasu nastoupily slávistky aktivněji. Napadaly, chodily ve více hráčkách do útoku, ale pak došlo ke ztrátě míče, rychlému přečíslení a v 55. minutě zakončovala podruhé Islackerová. O postupujícím bylo rozhodnuto, domácí Bayern hrál v klidu a často střílel. Jednou z toho bylo i břevno od Demannové. V 64. minutě musela domácí brankářka zasahovat, po centru Chlastákové hlavičkovala Černá. Slavia se nakonec čestné branky dočkaly, v 77. minutě se do vápna dostala Kamila Dubcová, z úhlu její střela prošla od tyče před branku a Svitková výsledek korigovala. V závěru pak ještě navýšila vedení Roordová.

Slávistky tak po domácí remíze 1:1 v odvetném utkání čtvrtfinále Ligy mistryň podlehly Bayernu Mnichov 1:5 a jejich cesta letošním ročníkem končí.