Slávistky vyhrály první derby sezony! | SK Slavia Praha

1:0
(0:0)
7. kolo, 2. 10. 2021, Horní Měcholupy
SK Slavia Praha - AC Sparta Praha
Slávistky porazily Spartu 1:0 po brance Szewieczkové! Bojovné utkání v Horních Měcholupech rozhodla jediná branka v závěru utkání.

V letošním prvním derby nastoupily slávistky v téměř kompletní sestavě. V úvodu začala lépe Slavia, kdy se pár minut hrálo převážně na polovině Sparty, ale domácí slávistky z toho vytěžily jen střelu Krejčiříkové. Následně zatlačili hosté, vzniklo několik závarů a nebezpečných střel, ale ani na druhé straně k přímému ohrožení branky nedošlo. Slavia zahrozila z brejku, po přihrávce Šurnovské z dálky střílela Krejčiříková, ale míč skončil nad brankou.

V 18. minutě z pravé strany centrovala Kožárová, na zadní tyči osamocená Krejčiříková ale zakončovala stehnem nad branku. O pár minut později předvedla zajímavý průnik Szewieczková a její prudká střela prověřila brankářku Vaníčkovou. Ve 27. minutě sestřelila Martínková Bartovičovou a kapitánka sešívaných musela být ošetřována. Slavia i v deseti dokázala zatlačit a vybojovat roh. Ve 34. minutě měla velkou šanci Šubrtová, její hlavičku zneškodnila Lukášová.

Ve 37. minutě Černá obrala o míč stoperku Dědinovou, přihrála před vápno Šurnovské, té ale v ideální pozici střela nesedla. Ve 42. minutě se za obranu dostala Kožárová, ale z úhlu brankářku nepřekonala a diváci tak v prvním poločase branku neviděli.

Zkraje druhého poločasu měla tutovku Kožárová, přelobovala však brankářku i branku. Úvodní šance Slavii povzbudila a vytvořila si převahu. Měla i několik zajímavých situací, ale finální řešení se nedařilo. V 60. minutě z dálky střílela Kotrčová, ale pozorná Lukášová vyrazila. V 65. minutě pak z levé strany nebezpečně střílela Szewieczková, trefila břevno, dorážka Franny Černé pak skončila v rukavicích gólmanky.

Vytrvalou herní převahu zužitkovala Slavia v 80. minutě. Po standardní situaci míč prodloužila jedna ze slávistek, na zadní tyči prostřelila brankářku Szewieczková a dostala slávistky do zaslouženého vedení. V závěru se Sparta tlačila do vyrovnání, po jedné ze standardek střílela Martínková přímo do náruče Lukášové. Víc si ale nevytvořila, slávistky si závěr utkání pohlídaly a v prvním derby sezony berou všechny body.