Souboj s Libercem vítěze nepřinesl | SK Slavia Praha

1:1
(0:0)
26. kolo, 30. 3. 2019, Sinobo Stadium
SK Slavia Praha - FC Slovan Liberec
Souboj 26. kola FORTUNA:LIGY vítěze nepřinesl. Slávisté i přes krásný gól Jana Bořila s Libercem pouze remizovali 1:1.

Oproti předchozímu venkovnímu zápasu v Příbrami vyslal Jindřich Trpišovský do utkání proti Liberci sestavu s šesti změnami. V obraně se do základní sestavy vrátili Jan Bořil a Simon Deli a roli defenzivních štítů tentokrát obstarali Ibrahim Traoré a Tomáš Souček. Od úvodních minut tentokrát nastoupili i Miroslav Stoch společně s Lukášem Masopustem.

Utkání 26. kola FORTUNA:LIGY od prvních minut provázelo slunečné počasí, které přilákalo spoustu diváků a napomohlo tak k vytvoření výborné kulisy. Fanoušci červenobílých na první slávistickou příležitost nemuseli příliš dlouho čekat. Už ve 4. minutě se po dlouhém autu k odraženému míči ve vápně dostal Jaromír Zmrhal, svou následnou střelu však nasměroval pouze do boční sítě.

I přes aktivní vstup sešívaných do utkání čelil Ondřej Kolář záhy dvěma velkým příležitostem soupeře. Potočný nejprve trefil z bezprostřední blízkosti vzdálenější tyč a o minutu později slávistického gólmana stejný hráč protáhl střelou ze střední vzdálenosti.

Utkání se odehrávalo ve vysokém tempu a hra se přelévala ze strany na stranu. V 10. minutě se k hlavičce na hranici malého vápna dostal Ibrahim Traoré, byl ale tísněn obránci, na zakončení neměl potřebný klid a zamířil kousek nad branku.

Blízko k otevření gólového účtu byl ve 22. minutě také Miroslav Stoch. Jeho prudkou střelu ale Nguyen reflexivně vyškrábl na roh.

Následovala fáze s řadou přerušení v důsledku ztrát a faulů. Tu ukončila až šance Slavie z 38. minuty, při které Jaromír Zmrhal vyslal zajímavým lobem do úniku Milana Škodu. Ten si míč ukázkovým dotykem zpracoval a pokusil se přehodit Nguyena, liberecký brankář ale dokázal jeho pokus zblokovat. Více zajímavých příležitostí první poločas nepřinesl a do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Do druhého poločasu vyběhli slávisté s jednou změnou. Lukáše Masopusta nahradil Josef Hušbauer a Miroslav Stoch se tak přesunul na kraj zálohy. Slávistická desítka se mohla prosadit téměř ihned po svém příchodu. Po na krátko rozehraném rohu se Hušbauer dostal ke střele na hranici vápna a tvrdou přízemní střelou pořádně protáhl Nguyena.

Na další větší příležitost si museli diváci počkat do 61. minuty, kdy se ve vápně dobře zorientoval Milan Škoda a posunul míč na nabíhajícího Vladimíra Coufala, toho však zradilo zpracování a následný pokus z úhlu tak stačil zblokovat Nguyen.

Gól nepřicházel a na hřiště byl vyslán tradiční slávistický žolík Mick van Buren, který nahradil Jaromíra Zmrhala.

To, na co více než 16 tisíc diváků čekalo, přišlo v 69. minutě. Josef Hušbauer dostal od libereckých hráčů spoustu času k přesnému centru a této příležitosti se zhostil, jak nejlépe uměl. Na zadní tyči našel nehlídaného Jana Bořila, který prudkým volejem pod břevno nedal brankáři šanci – 1:0!

Ke smůle červenobílých příznivců však vedení netrvalo dlouho. Slávistická obrana nedokázala zneškodnit rohový kop soupeře a míč za záda Ondřeje Koláře protlačil na zadní tyči číhající Radim Breite – 1:1.

Na obdrženou branku reagoval Jindřich Trpišovský dalším střídáním. Na trávník výměnou za Ibrahima Traorého putoval Peter Olayinka.

Josef Hušbauer mohl utkání rozhodnout v 86. minutě krásnou technickou střelou zpoza vápna, brankář hostí ji však opět stačil vytěsnit. V samotném závěru nastavení pak měli slávisté ještě možnost přímého volného kopu ze zajímavé pozice, kterého se ujal Miroslav Stoch, ale Nguyen hosty jako už několikrát podržel. Slavia se tak se Slovanem rozešla bodově smírně.