Tipsport ligu zakončila těsná prohra s Libercem | SK Slavia Praha

Tipsport ligu zakončila těsná prohra s Libercem

(0:0)
T liga, 25. 1. 2014
SK Slavia Praha - FC Slovan Liberec
Branky: <b>Branka:</b> 50. Rabušic<br> <b>ŽK:</b> Migliorini (LIB)
PRAHA/EDEN - V pětistupňovém mrazu nastoupili sešívaní k poslednímu utkání zimní Tipsport ligy proti Slovanu Liberec. I přes velké množství šancí slávisté gólmana Hrošša nepřekonali a podlehli nejtěsnějším rozdílem 0:1.
Slávisté měli v zápase převahu a tým ze severu Čech před svou bránu příliš nepouštěli. V 5. minutě sice střílel Budnik v nadějné pozici těsně mimo, to bylo ale ze strany Liberce na dlouhou dobu všechno a do šancí se dostávali červenobílí. Ve 24. minutě si Piták narazil na velkém vápně míč s Necidem a poslal přihrávku a levou stranu na rozběhnutého Zmrhala, jeho tvrdou střelu ale gólman Hroššo vyrazil. Hned v následujícím útoku si liberecký gólman poradil i s Necidovou střelou z otočky.

Necid se octl i v asi největší šanci první půle, kdy se po Gecovově patičce a Dostálově centru dostal ve vápně k hlavičce, i tentokrát si ale s jeho pokusem poradil skvěle chytající Hroššo.

Liberec rozhodl zápas jedinou akcí z úvodu druhé půle. Střídající Kolár poslal po pravé straně do úniku Rabušice a kanonýr soupeře poslal míč podél padajícího Čontofalského ke vzdálenější tyči. Slávisté mohli téměř okamžitě vyrovnat, Pitákova hlavička ale skončila v náruči libereckého brankáře.

V poslední půlhodině se sešívaní vytvořili několik velkých šancí, proti nim stál ale nepřekonatelný gólman Hroššo. V 67. minutě před slovenským brankářem na míč jen těsně nedosáhl Vošahlík, o dvě minuty později pálil zpoza vápna Prošek, Hroššo ale jeho tvrdý pokus vyrazil na roh. Liberec zahrozil z podobné akce jako při prvním gólu, Kolár ale střílel z deseti metrů nad břevno Čontofalského branky.

V 73. minutě se pak do největší šance zápasu dostal Koreš, když naskakoval ve vápně na Proškův centr, i jeho hlavičku do protipohybu ale Hroššo vystihl a míč vyrazil na roh. Poslední dvě vážné situace se staly soubojem Lička - Hroššo, brankář Severočechů si ale poradil jak s obloučkem našeho záložníka z 80. minuty, tak pět minut před koncem s jeho penaltou po faulu na Pavla Vyhnala.

Slavia tak účinkování v Tipsport lize zakončila porážkou 0:1 s Libercem. Další zápas ji čeká ve středu 29. ledna proti Vlašimi.

SLAVIA TV: Hodnocení nejen utkání trenérem Koubkem, Matejem Rakovanem a Marcelem Gecovem: