Třetí výhra v řadě nepřišla. Slavia prohrála v Jihlavě 1:2 | SK Slavia Praha

Třetí výhra v řadě nepřišla. Slavia prohrála v Jihlavě 1:2

2:1
(0:1)
7. kolo, 1. 9. 2013, Jiráskova 69
FC Vysočina Jihlava - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 74. Vaculík (z pen.), 85. Kopic – 14. Škutka <b>ŽK:</b> Bortel, Hurka, Dobrotka (všichni Slavia) <b>Rozhodčí:</b> Jech – Filípek, Paták
JIHLAVA/STADION V JIRÁSKOVĚ ULICI - Třetí výhra Slavie v řadě po Znojmě a Chomutově nepřišla. Sešívaní sice po poločase vedli zásluhou Dávida Škutky, Jihlava ale stihla zápas otočit a zvítězit 2:1.
Sešívaní nastoupili s obměněnou sestavou jak oproti pohárovému zápasu s Chomutovem, tak oproti poslední ligové výhře na hřišti Znojma. Do základní jedenáctky se tak dostali oba dvougóloví střelci z Chomutova – Martin Hurka zaujal pozici levého beka a Dávid Škutka post útočníka.

Slavia začala aktivně a domácí museli od první minuty čelit hlavně útokům po obou křídlech. Už v osmé minutě přiťukl po centru z pravé strany Karol Kisel na velké vápno Jardovi Zmrhalovi, střelu našeho záložníka ale Blažek vyboxoval.

Ve 14. minutě musel už ale domácí gólman lovit míč ze své sítě. Hurka poslal z levé strany přesný centr na zadní tyč, v chumlu čtyř hráčů vyskočil nejvýše Dávid Škutka a hlavou zařídil Slavii vedení. Škutka má tak za poslední dva zápasy na svém kontě už tři branky.

Slavia byla v první půli lepším týmem, ve 26. minutě mohl po standardní situaci zvýšit vedení Dobrotka, v těžké pozici na zadní tyči ale nehlavičkoval přesně. Minutu před koncem posílal další nepříjemný centr do vápna dobře hrající Hurka, Škutkovi a Štěpánovi ale chyběly k míči centimetry.

Na druhé straně hrozil v první půli jediný muž. Harise Harbu ale ve 24. minutě vychytal Radek Černý a ve 32. minutě pak jeho střela z velkého vápna o metr minula naši branku.

Druhá půle ale přinesla odlišný obrázek hry a útočnějším mužstvem byla rázem domácí Vysočina. V 61. minutě to byl opět Harba, který nepříjemně atakoval našeho brankáře a Radek Černý míč jen s velkou námahou vyrazil na roh. O devět minut později mohl jít Harba po Bortelově zaváhání sám na branku, naštěstí byl v době převzetí míče v ofsajdu.

Vysočina vyrovnala v 74. minutě. Po centru z levé strany se k míči drali Harba s Bortelem a rozhodčí po jejich kontaktu nařídil pokutový kop. Ten proměnil střelou do protipohybu Radka Černého kapitán Jihlavy Vaculík.

Hned vzápětí měl obrovskou šanci zvrátit výsledek opět na stranu Slavie Karol Kisel, když Blažek jen vyrazil Juharovu střelu před sebe, náš kapitán ale odkrytou branku minul. Rozhodující gól tak bohužel padl v 85. minutě na druhé straně. Milan Kopic trefil levačkou Joslův centr a poslal míč s trochou štěstí přesně k pravé tyči Černého branky.

Slavia tak podobně jako na začátku sezony v Liberci ztratila poločasové vedení a Jihlavě podlehla 1:2. Po reprezentační pauze čeká sešívané v pondělí 16. září od 18 hodin domácí zápas s Mladou Boleslaví.