1:0
(1:0)
21. kolo, 11. 3. 2016, Eden Arena
SK Slavia Praha - FC Zlín
Branky: <b>Branka:</b> 6. Souček <br> <b> ŽK:</b> Miljan Vukadinovič, Piták - Hájek <br> <b>Rozhodčí:</b> Zelinka – Pelikán, Peřina
EDEN ARENA/PRAHA - Slavia vstoupila do do zápasu slibně, už od šesté minuty vedla nad hosty ze Zlína 1:0. Sešívanou ofenzivu pak ale zbrzdilo neproměňování šancí, v té největší napálil Kenia břevno. Slavia tak nakonec uhlídala jednogólové vedení a udržela doma tři body.
Do sestavy se vrátil kapitán Martin Latka a poprvé v základu v jarní části sezony se představil Levan Kenia. Trenér Uhrin, který v utkání nesměl kvůli trestu na lavičku, změnil oproti úvodním jarním zápasům rozestavení. Tentokrát sešívaní nehráli na dva klasické útočníky.

Vstup do zápasu vyšel slávistům parádně. Hned v 6. minutě si naskočil na Hušbauerův centr z rohového kopu Tomáš Souček a hlavou přidal svůj šestý letošní gól a otevřel skóre zápasu.

Podle počtu vyložených šancí, které ze strany slávistů pokračovaly, by asi nikdo v Edenu nečekal, že Součkův gól bude na dlouhé minuty poslední.

Ale pojďme popořadě. Nejprve zahrozili překvapivě hosté, když Pavlenkův nepovedený odkop doputoval k Diopovi, jehož střela ale zblokována. Pak ale přišla řada na slávisty. Symbolicky ve 21. minutě našel Zmrhal v sólovém úniku Milana Škodu, který putoval na Dostála sám, ale v zakončení trefil jen brankáře Zlína.

Hned za minutu našel Vukadinovič ve středu vápna Keniu, který ale střílel z první nad branku. A za dvě minuty byl v akci opět gruzínský reprezentant, který střelou zpoza vápna trefil břevno.

V první půli slávisté byli aktivnějším týmem a drželi míč na svých kopačkách, další šance ale nepřicházely. V podobném duchu začala i druhá půle, kdy o sobě dal poprvé vědět Zlín. V 56. minutě ale Jiří Pavlenka vychytal Vukadina Vukadinoviče. Za dvě minuty zahrozil další bývalý slávista Diop, ale Pavlenka byl připraven.

To byla na delší dobu šance poslední na obou stranách. Slávistům se střely na branku nedařily. Karel Piták mířil po Vukadinovičově pasu mimo, další akce končily pouze centry. Hosté se snažili o srovnání, ale ani Pavlenka se nenechal v závěru zápasu překvapit a uhájil svou první ligovou nulu v sešívaném.

Sešívaní tak nakonec doma udrželi tři body a příště je čeká derby na Letné.