0:2
(0:1)
4. kolo, 14. 8. 2021, Adidas Aréna
FK Mladá Boleslav - SK Slavia Praha
I v třetím ligovém utkání sezony vybojovali sešívaní tři body, na hřišti Mladé Boleslavi zvítězili 2:0. První branku vsítil po zaváhání Šedy Jan Kuchta, pojistku v závěru přidal Ivan Schranz.

Slávisté do zápasu nastoupili s Ondřejem Kolářem v bráně a obrannou čtveřicí ve složení Lukáš Masopust, Ondřej Kúdela, David Zima a Oscar. Zálohu tvořilo trio Ibrahim Traoré, Nico Stanciu, Ondřej Lingr, útočné snažení pak obstarávali Ubong Ekpai, Jan Kuchta a Abdallah Sima.

Domácí do utkání poslali mimo jiné bývalé hráče sešívaných Marka Suchého s Milanem Škodou, od začátku nastoupil i kmenový hráč Slavie Ondřej Karafiát, který je ve středočeském klubu na hostování s opcí.

První šanci si ve čtvrté minutě vypracoval Nico Stanciu, svoji přízemní ránu ale poslal pouze vedle levé tyče Šedovy brány.

O několik minut později obral Preislera o míč Lukáš Masopust, který balon následně předložil na penaltu úplně volnému Janu Kuchtovi. Sešívaný útočník však nedokázal seřídit mířidla a levačkou poslal míč vysoko nad. Na druhé straně hřiště se do šance vřítil Skalák, jehož zakončení ale pohotově vyrazil mimo vybíhající Ondřej Kolář.

V patnácté minutě krásným pasem vyslal Nico Stanciu do šance Jana Kuchtu, který však z hranice malého vápna pálil pouze do připraveného Šedy.

V 19. minutě se poprvé měnilo skóre, Skalák odstavil ve vápně Oscara a přeloboval vyběhnutého Ondřeje Koláře. Po zásahu VARu byl ale gól odvolán kvůli faulu boleslavského útočníka na sešívaného obránce.

Na druhé straně trávníku po kombinaci na ose Abdallah Sima – Lukáš Masopust pálil Ondřej Lingr, z bezprostřední blízkosti ale míč poslal míč nad domácí bránu.

Ve 34. minutě centroval před sešívanou bránu Preisler, letící balon ale proletěl vápnem nepovšimnut, nikdo z domácích se k zakončení neprobojoval.

O dvě minuty později se už sešívaní mohli radovat z úvodní branky. Jan Kuchta skvěle obral na hranici vápna váhajícího Šedu, obešel domácího gólmana po brankové čáře a z úhlu poslal míč do odkryté sítě – 1:0 pro Slavii!

Mladá Boleslav mohla srovnat skóre zásluhou Skaláka, ten ale míč z nadějného přímého kopu poslal vedle pravé tyče. Ve 45. minutě nevybíravě udeřil Ondřeje Lingr do hlavy Smrž, který za svůj zákrok uviděl nejprve pouze žlutou kartu, po zásahu VARu ale rozhodčí Zelinka vytáhl červený kartónek a Boleslav tak šla do deseti. V nastaveném čase první půle se poté už nic zásadního nestalo a do kabin se tak šlo za jednogólového vedení Slavie.

Do druhé pětačtyřicetiminutovky nastoupili sešívaní beze změn, ránu Nica Stancia ze 48. minuty zblokovala domácí obrana pouze do rukavic pozorného Šedy. O chvíli později zakončoval po rohovém kopu David Zima, míč ale poslal vedle levé tyče boleslavské brány.

V 58. minutě přepustili Jan Kuchta s Ondřejem Lingrem svá místa na trávníku Stanislavu Teclovi a Ivanu Schranzovi.

O tři minuty později vyslal Ibrahim Traoré do dobré pozice Ubonga Ekpaie, kterého ale vychytal pozorný Šeda. Podobně se následně vedlo i z velkého vápna zakončujícímu Abdallahu Simovi.

V 72. minutě se do výborné pozice dostal Stanislav Tecl, míč ale poslal jen vedle pravé tyče domácí brány. O chvíli později do hry naskočili Tomáš Holeš s Madsem Madsenem, pro kterého se jednalo o debut za sešívané áčko.

Deset minut před koncem po přihrávce Nica Stancia neuspěl v další šanci Stanislav Tecl, neujal se ani následný dalekonosný pokus Madse Madsena.

Druhého gólu se Slavia dočkala v 82. minutě, kdy Nicolae Stanciu fantastickým pasem našel nabíhajícího Ivana Schranze, slovenský útočník si perfektně zpracoval balon a levačkou překonal bezmocného Šedu – 2:0 pro sešívané!

V 89. minutě mohl zdramatizovat skóre Douděra, z hranice malého vápna však poslal míč vedle levé tyče sešívané brány a utkání tak skončilo dvoubrankovým vítězstvím Slavie, která je po třech odehraných ligových kolech nadále stoprocentní.