Tři body ze Sparty. Juniorka vyhrála derby | SK Slavia Praha

Tři body ze Sparty. Juniorka vyhrála derby

1:2
(0:2)
6. kolo, 31. 8. 2015
AC Sparta Praha - SK Slavia Praha
Branky: <b> Branky: </b> 89. Čapek – 8. Fotr, 40. Valenta <br> <b> ŽK: </b> Kuchta, Gilian <br> <b> Rozhodčí:</b> Houdek – Mokrusch, Mencl
PRAHA - Slavii čekal v šestém kole velmi známý soupeř. Sešívaní se představili na hřišti svého pražského rivala Sparty a odcházeli vítězně. Výhru si zajistili díky dvěma brankám v prvním poločase a zůstávají tak stále neporaženi.
Sešívanou juniorku čekalo v pondělí derby s odvěkým rivalem. V tabulce druhá Sparta měla na sešívané náskok pěti bodů, ti mají však stále zápas k dobru díky volnému losu ve druhém kole. Slavia naskočila do zápasu hned s trojicí útočníků a to se jí vyplatilo už v osmé minutě.

Kuchta potáhl míč po levé straně hřiště a našel rozeběhnutého Pelyaka, který od bližší tyče vrátil míč před branku Oskaru Fotrovi a ten zakončil do odkryté branky. O pět minut se hnala do rychlého protiútoku Sparta, se Záviškovou střelou z pravé strany si ale Řehák poradil.

Ve 27. minutě se po rychlé kombinační akci ocitl na hranici vápna osamocený Oskar Fotr a míč namířil po zemi k pravé tyči, Miller ovšem jeho úmysl vystihl. Sparta vzápětí zahrozila střelou Konatého, ten ale trefil pouze tyč.

Pět minut před koncem poločasu přidali sešívaní svou druhou branku. Slávisté využili nabídnuté standardní situace a sehráli secvičený signál. Kocourkem centroval na zadní tyč, odkud míč odhlavičkoval před branku Routek. Tam už číhal Valenta a uklidil míč za Millerova záda.

Ve druhém poločase přišla nebezpečná šance až v 60. minutě. Domácí rozehrávali rohový kop, při němž měl Řehák velmi dobře postavené tyče. Od jedné z nich se totiž míč místo do branky odrazil do hlavy gólmana sešívaných a ten ho odvrátil do zámezí.

V minutě 73. zahrozili opět slávisté, Kocourek si potáhl míč do středu hřiště a zhruba z hranice vápna vypálil jen těsně nad břevno. Po centru Zoubka vyzkoušel své střelecké štěstí také Kodr, Millera ale nepřekonal.

V 89. minutě snižovali domácí na 1:2. David Čapek střelou zhruba z dvaceti metrů k levé tyči obral Řeháka o čisté konto. Slávisté však už další inkasovanou branku nedopustili a důsledným bráněním vyválčili cenné vítězství v derby. Zůstávají tak stále neporaženi a v sedmém kole přivítají doma v neděli 6. září od 10:15 Mladou Boleslav.