Tři důležité body po výhře 3:1 v Nice | SK Slavia Praha

1:3
(0:1)
4. kolo, 26. 11. 2020, Stade de Nice
OGC Nice (Fra.) - SK Slavia Praha
Sešívaní porazili díky brankám Ondřeje Lingra, Petera Olayinky a Abdallaha Simy OGC Nice na jeho hřišti 3:1. Připsali si tak třetí výhru ve skupině C Evropské ligy.

Pro čtvrté skupinové utkání Evropské ligy na hřišti Nice zvolil trenér Jindřich Trpišovský sestavu se dvěma změnami oproti domácímu utkání, které sešívaní zvládli poměrem 3:2. Zraněného Davida Hovorku nahradil Ondřej Kúdela. Do základní sestavy se také vrátil kapitán Jan Bořil. Ten zastoupil po zranění zotavujícího se Oscara Dorleyho, který jen usedl na lavici náhradníků.

První chvíle zápasu byly především ve znamení drsné hry ze strany domácích. Abdallah Sima, konkrétně jeho kotník, byl obětí hned dvou velmi nevybíravých skluzů. Sešívaní se i díky faulům dostali k několika zajímavým centrům ze standardek, z žádné z nich ale nezahrozili. Dlouho to však slávistům, kteří v Nice poprvé nastoupili ve třetí bleděmodré sadě dresů, vadit nemuselo. V 15. minutě se k míči na středu hřiště dostal Ondřej Lingr, před vápnem si našel prostor a vypustil exkluzivní pumelici, která se zastavila až v pravé šibenici branky Beníteze – 1:0 pro Slavii!

Jen o pět minut později mohl odpovědět Claude-Maurice. Křídelník Nice si ve vápně našel přesnou přihrávku a ihned míč placírkou kroutil k pravé tyči. Naštěstí pro slávisty balon jen orazítkoval konstrukci branky a odrazil se do prostoru, kde žádný z útočníků nečíhal. Ve 23. minutě mohli naopak vedení navýšit sešívaní. Peter Olayinka svou aktivitou ve vápně vyhnal Beníteze z brankové čáry, místo přihrávky lépe postaveným spoluhráčům ale zvolil možnost střely z ostrého úhlu. Jeho záměr přečetl Atal a míč nohou u tyče odvrátil daleko od branky.

Po změně stran jako první zahrozili domácí. Reine-Adelaide zkusil v 49. minutě své štěstí z hranice vápna a Ondřej Kolář měl plné ruce práce, aby míč vytáhl na tyč. V 60. minutě už ale vyrovnání přišlo. Ondřej Kolář špatně přečetl náběh Atala, který z rohu vápna trefil tyč. Míč se odrazil přímo k nohám Gouiriho a ten už bez problémů srovnal – 1:1.

Podle toho, co následovalo, byl ovšem možná vyrovnávací gól přesně to, co sešívaní potřebovali. Okamžitě zvýšili aktivitu a byli za to brzy náležitě odměněni. Peter Olayinka sice nejprve spálil tutovku z hranice malého vápna, kdy měl sám prostor k hlavičce, o pouhou minutu později, v 64. minutě, svoje pochybení ale napravil. Ze všech nejvýše si naskočil na roh Petra Ševčíka a ukázkovou hlavičkou na přední tyči míč nasměroval za záda brankáře – 2:1 pro sešívané!

To však sešívaným nestačilo. V 75. minutě si na nadýchanou přihrávku Tomáše Holeše směřující mezi malé vápno a penaltu seběhl Abdallah Sima a hlavou ho poslal s jistotou do sítě – už 3:1!

Závěr utkání, často kouskovaný fauly domácích, si sešívaní proti soupeři, který navíc kvůli červené kartě Boudaouiho dohrával v deseti, už v klidu pohlídali. Díky výhře 3:1 na Stade de Nice si připsali důležité tři body do tabulky a už třetí výhru ve skupině C. Pátý duel skupiny je čeká už příští čtvrtek, kdy Slavia hostí doma v Edenu Beerševu.