Tři fantastické góly a vítězný obrat proti Fehérváru | SK Slavia Praha

Tři fantastické góly a vítězný obrat proti Fehérváru

3:1
(0:1)
přát., 8. 8. 2020, Frauenkirchen
SK Slavia Praha - MOL Fehérvár FC
Sešívaní díky zlepšenému výkonu ve druhé půli a fantastickým zásahům Nicolaeho Stancia, Petara Musy a Lukáše Masopusta otočili vývoj utkání proti MOL Fehérvár FC a zvítězili 3:1.

Pro druhé přípravné utkání rakouského herního kempu proti MOL Fehérvár FC vyrukoval Jindřich Trpišovský na rozdíl od prvního zápasu s tradičním rozestavením 4–2–3–1. Poprvé v základní sestavě se objevil Ondřej Karafiát, mezi tři tyče se vrátila brankářská jednička Ondřej Kolář. Na hrot se od úvodu postavil Stanislav Tecl.

Sešívaní do utkání proti druhému celku uplynulého ročníku nejvyšší maďarské soutěže vstoupili aktivně, ale inkasovali jako první. Jan Bořil v 7. minutě nezareagoval včas na pohyb křídelního hráče na hranici vápna a ve snaze o vypíchnutí míče jej fauloval. Rozhodčí nařídil penaltu a tu i přes to, že Ondřej Kolář vystihl stranu, proměnil Zivzivadze – 0:1.

Ve 20. minutě si sešívaní mysleli, že by se také mohli dočkat výhody pokutového kopu. Lukáš Masopust byl ve vápně stažen jedním z bránících hráčů, jako důkaz mohl posloužit roztržený dres, který si záložník ze souboje odnesl. Rozhodčí však porušení pravidel nezaznamenal a penaltu neodpískal.

Následovala pasáž hry, ve které bylo patrné, že soupeř do soutěžní fáze ročníku vstoupí o více než týden dříve než sešívaní, a tak se nachází i v jiné fázi přípravy. Sešívaní často ztráceli míče na středu hřiště a rychlé brejky museli hasit až obranní hráči. Ondřej Karafiát s kapitánskou páskou na paži jich sám několik takových skvělými skluzy na půlce přerušil.

Ve 38. minutě si sešívaní vypracovali první větší příležitost ke vstřelení branky. Nicolae Stanciu způsobem sobě vlastním protancoval od rohového praporku do vápna přes několik hráčů, míč naservíroval Lukáši Masopustovi, ale ten jen napálil včas vyběhnuvšího stopera. O pouhé dvě minuty později musel na druhé straně Ondřej Kolář hasit další velkou příležitost Zivzivadzeho. Gól už ale do přestávky nepadl.

Zatímco první půle mnoho fotbalové krásy nepřinesla, půle druhá vše fanouškům vynahradila. Už tři minuty po přestávce Petr Ševčík z rohu našel před vápnem čekajícího Nica Stancia. Ten se do padajícího míče nádherně opřel a z voleje vymetl levou šibenici branky Fehérváru – vyrovnáno 1:1!

Stačilo pouhých deset minut a obrat byl dokonán. Střídající Petar Musa u lajny svým presinkem odzbrojil rozehrávajícího obránce, míč zavezl do vápna a pumelicí nedal brankáři šanci – 2:1 pro Slavii!

Tím to však neskončilo. Soupeře, který byl tempem, s nímž Slavia vyběhla na trávník do druhého poločasu, očividně zaskočen, sešívaní dorazili jen o několik chvil později. V 63. minutě Lukáš Masopust krásnou táhlou střelou z 30 metrů vymetl pravý dolní roh maďarské branky a zakončil patnáctiminutovou show nádherných slávistických gólů – 3:1!

Ve druhé půli se dostali na hřiště postupně kromě Petara Musy také David Hovorka, Mick van Buren, Michal Beran, Laco Takács, Oscar Dorley, Tomáš Malínský, Michal Frydrych a Ondřej Lingr, který se poprvé představil ve slávistickém dresu.

V 88. minutě mohl vedení zvýšit Tomáš Malínský, když se krásně po rohu na krátko uvolnit při souboji jeden na jednoho. Následně se ale ve vápně unáhlil a v záklonu branku přestřelil.

Povedený druhý poločas a celé přípravné utkání bylo bohužel ukončeno velmi nevybíravým zákrokem Fioly na Oscara Dorleyho. Střet vytyčené podrážky maďarského obránce s holení liberijského univerzála a následná strkanice byly tím posledním, co mohli diváci vidět.

Sešívaní díky zlepšenému výkonu ve druhé půli a třem fantastickým gólům vývoj utkání otočili a zvítězili nad MOL Fehérvár FC 3:1, díky čemuž se můžou v přípravě stále pochlubit stoprocentní vítěznou bilancí.