U Litavky branka nepadla, Slavia hrála s Příbramí 0:0 | SK Slavia Praha

U Litavky branka nepadla, Slavia hrála s Příbramí 0:0

0:0
(0:0)
13. kolo, 2. 11. 2013, Startip Aréna
FK VIAGEM Příbram - SK Slavia Praha
Branky: <b>ŽK:</b> Hájovský, Pilík, Řezníček – Gecov<br> <b>Rozhodčí:</b> Franěk – Vlasjuk, Mokrusch
PŘÍBRAM/STARTIP ARENA - Ve 13. kole Gambrinus ligy mezi Příbramí a Slavií branka nepadla. Nejblíže k ní měl na straně sešívaných v úvodu zápasu Nitrianský, Hrušku ale nepřekonal. Na druhé straně trefil Hájovský hlavou tyč.
Pod trenérem Koubkem se ustálila sestava s Martinem Juharem na hrotu a Milanem Škodou na pozici stopera, přesto ale museli slávisté k jedné změně oproti předchozímu zápasu sáhnout. Kapitán Karol Kisel nemohl do utkání zasáhnout kvůli svalovému zranění, sešívaní tak nastoupili s dvěma defenzivními záložníky Marcelem Gecovem a Jaromírem Zmrhalem.

První půle sice branku nepřinesla, šance se ale ve vytrvalém dešti rodily na obou stranách. Do té první se už po třech minutách hry dostal domácí Pilík, jeho střelu ale Rakovan konečky prstů vyrazil na roh. Ve 13. minutě pak přišla největší šance Slavie, když se po kombinaci na jeden dotyk a Ličkově kolmici dostal sám před Hrušku Nitrianský, domácího brankáře ale střelou pravačkou nepřekonal.

O další čtyři minuty později měl druhou velkou šanci Juhar, který mohl opět těžit z Ličkovy přihrávky, s balonem se ale dostal z ideálního střeleckého úhlu a gólman Hruška jeho pokus vyrazil nohama. Domácí hrozili opět Pilíkovou střelou, se kterou si ale i napodruhé poradil Rakovan.

Do konce první půle si oba týmy připsaly ještě po jedné šanci, Nevesova těžká střela ze záklonu ale mířila nad branku a aktivní Tomáš Pilík svou další střelu poslal jen metr vedle bližší tyče.

Do druhé půle nevstoupili sešívaní zrovna pravou nohou a jen velkému štěstí mohli děkovat za to, že neinkasovali. Ve 49. minutě Mareš po Švancarově přihrávce pálil nad, po rohovém kopu o minutu později trefil Hájovský hlavou dokonce tyč.

Slávisté zahrozili jen v 60. minutě, když Lička našel v rychlém protiútoku na levé straně Juhara, křižná střela našeho útočníka ale minula vzdálenější tyč. Pak už se ale blýskalo jen před naší brankou. V 65. minutě musel Rakovan nadvakrát zažehnávat nebezpečnou akci Příbrami, když nejprve vyrazil Pleškův centr a hned poté konečky prstů vyrážel balon před dobíhajícím Pilíkem, o čtyři minuty později hasil Pilíkovu střelu včasným skluzem Milan Škoda.

Další komplikace pro Slavii přišla ještě v 80. minutě, kdy se po souboji v našem vápně zranil kapitán Martin Dobrotka a s pochroumaným pravým nártem musel odstoupit, domácí se do šance ale už nedostali. Slavia tak neprolomila střeleckou smůlu, která ve Startip Areně trvá už tři roky.