U19: Výhru nad Interem režíroval třígólový Felipe! | SK Slavia Praha

U19: Výhru nad Interem režíroval třígólový Felipe!

4:1
(2:1)
LM5, 27. 11. 2019, Xaverov
SK Slavia Praha - Inter Milán
Sešívaní dorostenci porazili v pátém zápase UEFA Youth League Inter Milan 4:1! Hattrickem se v utkání prezentoval Joao Felipe, čtvrtý gól přidal Lukáš Červ!

Hned v úvodu utkání se ke střele ve vápně dostal Matias Fonseca, jeho střelu ale Jakub Surovčík vyrazil. Na druhé straně střílel Joao Felipe, ani jeho rána z dálky ale v síti neskončila. Velkou šanci hostů měl v 9. minutě Oristanio, který šel sám na brankáře Jakub Surovčíka. Ten ale soupeře skvěle vychytal. V další velké šanci útočníka Oristania byl opět úspěšnější Jakub Surovčík, který vytáhl skvělý zákrok.

Ve 28. minutě si ale naopak Jakub Surovčík vybral slabší chvilku, když svou rozehrávkou trefil napadajícího Fonsecu, ke smůle Slavie se míč od hráče Interu odrazil do sítě. Hosté tak šli do vedení.

Slávisté se ale za čtyři minuty dočkali vyrovnání. Martin Douděra centroval z pravé strany do vápna, stoper Agouma míč netrefil ideálně a prodloužil ho jen za sebe, kde si nabíhal Joao Felipe, který si poradil s brankářem – 1:1!

Nebezpečnou střelou z dálky se prezentoval ve 35. minutě Jakub Křišťan, jeho tečovaná rána těsně minula břevno. Ve 41. minutě se dorostenci Slavie radovali z dalšího gólu! Jakub Křišťan našel na levé straně Joaa Felipeho, který si navedl míč na střed a přesnou ranou nachytal špatně pozičně postaveného brankáře Interu!

Slavia U19 tak po prvním poločase vedla 2:1.

Hattrick byl dokonán hned v 48. minutě! Hlavní rozhodčí nařídil přímý kop těsně za velkým vápnem, k rozehrávce se postavil Joao Felipe a nechytatelnou ranou vstřelil svou třetí branku v utkání!

V 53. minutě bylo ještě veseleji! Sešívaní vybojovali na půlce míč a postupovali do nebezpečného protiútoku, míče se chopil Lukáš Červ a přesnou ranou k tyči nedal brankáři Interu šanci!

Hosté se dostávali do nebezpečných akcí, které ale obrana v čele s brankářem Jakubem Surovčíkem spolehlivě odvracela. Na druhé straně se k nebezpečné hlavičce dostal Tomáš Vincour, svým zakončením orazítkoval břevno branky.

V 76. minutě střílel hostující Gnont, míč z jeho kopačky těsně minul branku sešívaných.

Ve zbytku utkání si slávisté bez problému pohlídali výsledek a se závěrečným hvizdem ukořistili cenné tři body!