U19 slaví další výhru, tentokrát se Zlínem | SK Slavia Praha

U19 slaví další výhru, tentokrát se Zlínem

3:0
(1:0)
18. kolo, 7. 3. 2020, Xaverov
SK Slavia Praha - FC Zlín
V 18. kole dorostenecké ligy přivítal na Xaverově tým U19 soupeře ze Zlína. Díky dvěma gólům Kneifela a trefě Gajdošíka oslavil vítězství 3:0.

„Aktivní vstup do utkání, kde jsme byli více na míči, vytvořili jsme si dvě, tři příležitosti, které jsme nevyužili. Soupeř byl nepříjemný dlouhými míči za obranu a ze standardních situací,“ komentoval úvodní část utkání asistent trenéra Jan Bauer.

Ve 36. minutě se Slavii podařilo vstřelit branku po kombinaci středem hřiště. Tomáš Rigo poslal nahrávku na Jonáše Kneifela, který precizním lobem překonal brankáře soupeře. Ve 43. minutě mohli sešívaní vedení navýšit, po centru Štěpána Starého neproměnil z malého vápna stoprocentní šanci hlavou Javier Neruda. Do šaten se tak šlo za stavu 1:0.

Ve druhém poločase byli sešívaní opět aktivnějším týmem a vytvořili si hned několik šancí. David Eichler nastřelil tyč, Tomáš Rigo boční síť. V 71. minutě se Slavia mohla opět radovat. Po povedeném centru Leoše Gajdošíka, přidal Jonáš Kneifel svou druhou branku. O 10 minut později pak přidali červenobílí ještě třetí gól po rychlém protiútoku, kdy opět asistoval Tomáš Rigo. Leoš Gajdošík neomylnou střelou mezi nohy brankáře skóroval. Slavia tak oslavila výhru 3:0 a stále se drží na druhém místě v tabulce soutěže.