U19 vstoupila do jarní části vítězně | SK Slavia Praha

5:1
(2:1)
15. kolo, 19. 2. 2020, Xaverov
SK Slavia Praha - FK Pardubice
Tým U19 zahájil jarní část ligy dohrávkou 15. kola proti Pardubicím a díky gólům Kneifela, Juráska, Kopáčka, Starého a Touly vybojoval výhru 5:1.

Sešívání vstoupili do utkání s velkou parádou! Hned v 1. minutě vystřelil na bránu Jakub Křišťan, jeho střelu ještě brankář Pardubic vyrazil, na dorážku Jonáše Kneifela už ovšem nestačil. Po pár minutách se Slávisté radovali znovu. Jakub Křišťan trestným kopem zpoza vápna orazítkoval brankovou konstrukci, k odraženému míči se dostal Matěj Jurásek, který nekompromisně skóroval. Slavia nadále dominovala, hostům se ovšem díky chybě v obraně podařilo snížit skóre a do šaten se tak šlo za stavu 2:1.

Druhý poločas začal stejně úspěšně jako ten první! Ve 49. minutě dorazil Jakub Kopáček rohový kop Křišťana za záda pardubického brankáře a Slavia opět navýšila vedení na dva góly. Sešívaní v utkání dominovali po zbytek celého zápasu. V 71. minutě upravil Štěpán Starý skóre na 4:1 dorážkou trestného kopu, který opět kopal Jakub Křišťan. Poslední střelu do sítě soupeře přidal v 76. minutě Adam Toula. Slavia se díky vysoké výhře 5:1 posunula na 2. místo v tabulce před Sigmu Olomouc.

Utkání ohodnotil trenér Pavel Trávník: „Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře, kdy jsme v 8. minutě vedli už 2:0 a v 15. minutě to mohlo být daleko víc. Naše hra se pak trošku zpomalila a po té chybě se nám to vymstilo. Pardubice jsme pustili do hry, což je u nich vždycky nebezpečný, protože je to bojovný mužstvo, dobře organizovaný. Ale v druhý půli jsme začali zase dobře, dali jsme uklidňující gól a už jsme ve hře, kterou jsme chtěli hrát od začátku, pokračovali až do konce.“

Jakub Křišťan odehrál výborný zápas a byl přítomný u všech gólů Slavie. Jeho výkon komentoval Pavel Travník: „Ta jeho statistika hovoří za vše. On je už dnes velká osobnost. Myslím, že si zaslouží, že byl s Áčkem na soustředěních, a vůbec není znát, že by mu to nějakým způsobem motalo hlavu. Naopak, je ještě lepší.“