U19 vstoupila do jarní části vítězně

5:1
(2:1)
15. kolo, st 19.2.2020, Xaverov
15. kolo, st 19.2.2020, Xaverov
Slavia - Pardubice
Branky: 1. Kneifel, 7. Jurásek, 49. Kopáček, 71. Starý, 76. Toula - 36. Lebiš
Tým U19 zahájil jarní část ligy dohrávkou 15. kola proti Pardubicím a díky gólům Kneifela, Juráska, Kopáčka, Starého a Touly vybojoval výhru 5:1.

Sešívání vstoupili do utkání s velkou parádou! Hned v 1. minutě vystřelil na bránu Jakub Křišťan, jeho střelu ještě brankář Pardubic vyrazil, na dorážku Jonáše Kneifela už ovšem nestačil. Po pár minutách se Slávisté radovali znovu. Jakub Křišťan trestným kopem zpoza vápna orazítkoval brankovou konstrukci, k odraženému míči se dostal Matěj Jurásek, který nekompromisně skóroval. Slavia nadále dominovala, hostům se ovšem díky chybě v obraně podařilo snížit skóre a do šaten se tak šlo za stavu 2:1.

Druhý poločas začal stejně úspěšně jako ten první! Ve 49. minutě dorazil Jakub Kopáček rohový kop Křišťana za záda pardubického brankáře a Slavia opět navýšila vedení na dva góly. Sešívaní v utkání dominovali po zbytek celého zápasu. V 71. minutě upravil Štěpán Starý skóre na 4:1 dorážkou trestného kopu, který opět kopal Jakub Křišťan. Poslední střelu do sítě soupeře přidal v 76. minutě Adam Toula. Slavia se díky vysoké výhře 5:1 posunula na 2. místo v tabulce před Sigmu Olomouc.

Utkání ohodnotil trenér Pavel Trávník: „Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře, kdy jsme v 8. minutě vedli už 2:0 a v 15. minutě to mohlo být daleko víc. Naše hra se pak trošku zpomalila a po té chybě se nám to vymstilo. Pardubice jsme pustili do hry, což je u nich vždycky nebezpečný, protože je to bojovný mužstvo, dobře organizovaný. Ale v druhý půli jsme začali zase dobře, dali jsme uklidňující gól a už jsme ve hře, kterou jsme chtěli hrát od začátku, pokračovali až do konce.“

Jakub Křišťan odehrál výborný zápas a byl přítomný u všech gólů Slavie. Jeho výkon komentoval Pavel Travník: „Ta jeho statistika hovoří za vše. On je už dnes velká osobnost. Myslím, že si zaslouží, že byl s Áčkem na soustředěních, a vůbec není znát, že by mu to nějakým způsobem motalo hlavu. Naopak, je ještě lepší.“

5:1

Sestavy

Slavia

Surovčík - Jurásek, Matys, Starý, Douděra - Rigo (72. Alijagič), Křišťan, Langhamer, Kopáček (84. Nováček) - Toula, Kneifel (80. Stárek)

Detaily utkání

Branky
1. Kneifel, 7. Jurásek, 49. Kopáček, 71. Starý, 76. Toula - 36. Lebiš

Aktuálně

Stovka malých slávistů a slávistek na náboru mládeže

13.09.2021
V úterý 7. září a ve čtvrtek 9. září proběhly v tréninkovém centru Slavie v Horních Měcholupech nábory do mládežnické akademie.

Mládežnický gól měsíce srpna

07.09.2021
Se začátkem nové sezony opět startuje anketa mládežnického gólu měsíce. Právě teď spouštíme hlasování o gól měsíce srpna.

Nábor do mládežnické akademie

30.08.2021
V září proběhne v Horních Měcholupech nábor do mládežnické akademie. Nábor je určen pro děti ročníku narození 2012 – 2017.

Další články