U21: Junioři podlehli Dukle | SK Slavia Praha

2:3
(2:1)
10. kolo, 1. 10. 2018, Xaverov
SK Slavia Praha - FK Dukla Praha
V dalším kole Juniorské ligy hostila Slavia na Xaverově pražskou Duklu. Sešívaní vedli po poločase 2:1, nakonec ale prohráli 2:3.

Za sešívané nastoupili z kádru A-týmu Martin Vantruba a Matěj Valenta. Na druhé straně nastoupilo také několik hráčů z áčka.

Od úvodu utkání se hrálo v solidním tempu, větším šancím ale bránily nepřesnosti v závěrečné fázi. Patnáctá minuta už přinesla úvodní gól zápasu. Matěj Valenta pronikal po pravé straně do vápna, ostrou přihrávkou přihrál pod sebe a míč si do vlastní branky srazil jeden z bránicích hráčů Dukly.

Utkání pokračovalo v nastoleném trendu, příliš příležitostí ale k vidění nebylo. Hosté srovnali ve 29. minutě, kdy David Douděra vyhrál souboj o odražený míč a střelou na bližší tyč překonal Martin Vantrubu.

O deset minut později si sešívaní vzali vedení zpět. Po centru ze strany se míč dostal k Milanu Slaninovi, který z bezprostřední blízkosti uklidil míč do sítě. Do kabin se tak šlo za vedení Slavie 2:1.

Dukla se ve druhé půli snažila o vyrovnání, Slavia pak hrozila z rychlých protiútoků. Srovnáno mohlo být po akci hostů, střela šajtlí z kopačky útočícího hráče Dukly ale mířila vedle. Mimo tři tyče zakončovala také Slavia, konkrétně to byl Vojtěch Šilhan, který se ocitl po přihrávce Matěje Valenty osamocen v pokutovém území.

Hosté se dočkali v 75. minutě, po průniku přišla zleva přihrávka do vápna, míč prošel na zadní tyč k nohám Davida Douděry, který vyrovnal na 2:2. V 77. minutě pak viděl červenou kartu Alexandr Bárta, který skluzem zastavil nadějnou šanci Dukly a byl vyloučen.

Rozhodující akce zápasu přišla v 86. minutě. Zleva prošel na střed bývalý hráč Slavie Daniel Souček, připravil si míč na střelu a přesnou ranou k přední tyči potřetí rozvlnil síť za zády Martina Vantruby. Sešívaní už nedokázali zareagovat a Dukle podlehli 2:3.

Další kolo čeká na juniorku 8. 10., kdy od 15:00 nastoupí na půdě Bohemians Praha 1905.

Zápas hodnotil asistent trenéra Ivo Knoflíček: „Dnes jsme nastoupili proti kvalitě, soupeř měl několik hráčů z A-týmu. Začali jsme ale dobře a agresivně. Po půli jsme vedli 2:1. Ve druhém poločase nás soupeř svou kvalitou přitlačil, ale byly tam situace, ze kterých jsme mohli dát gól. Pak jsme inkasovali na 2:2, následovala velká chyba před vápnem, kde jsme faulovali soupeře a dostali jsme červenou kartu. Soupeř toho využil a dal na 3:2,“ řekl k utkání Ivo Knoflíček.