U21: Junioři porazili polský Zaglebie Lubin | SK Slavia Praha

U21: Junioři porazili polský Zaglebie Lubin

2:1
(1:1)
přát., 3. 2. 2019, Eden
SK Slavia Praha - Zaglebie Lubin
V dalším přípravném duelu přivítali junioři Slavie v Edenu polský Zaglebie Lubin II. Sešívaní zvítězili 2:1.

Ačkoliv Čechy během neděle výrazně potrápilo velké sněžení, umělá tráva v Edenu byla na utkání juniorky proti Zaglebie Lubin II připravena výborně.

Už ve 4. minutě mohla jít Slavia do vedení. Vojtěch Šilhan našel v dobré pozici Michaela Azilinona, jehož ránu ale brankář hostů vyrazil. Další příležitost měl po přihrávce Michala Vaňka Farid Nabiyev, pálil ale mimo.

Udeřilo tak až v 31. minutě. Opět to byl Vojtěch Šilhan, který centroval do vápna, následně se po spolupráci Michala Vaňka a Michaela Azilinona dostal míč ke Krtistijanu Trapanovskému, který otevřel skóre zápasu.

Za malou chvíli bylo ale srovnáno, když brankář Denis Radimský zachyboval v rozehrávce a hosté se snadno dostali k dorovnání skóre. První půle tak skončila výsledkem 1:1.

Ve druhém poločase se hra mírně vyrovnala. Znovu šla ale do vedení Slavia, druhou trefu sešívaných přinesla 72. minuta. Farid Nabiyev vysunul Michaela Höniga, který zasekl míč, obešel obránce a tečovanou střelou vrátil sešívaným vedení.

Michael Hönig měl v závěru ještě druhou šanci, tentokrát ale svoji příležitost nevyužil.

Juniorka Slavie tak porazila Zaglebie Lubin II 2:1.

Celé utkání odehrál ve středu záložní řady zkušený čtyřiatřicetiletý záložník Miroslav Podrazký, který v podzimní části hrál za Viktorii Žižkov. Na svém kontě má přes 50 ligových startů a také více než 220 startů ve druhé lize.

Jeho působení ve Slavii zdůvodnil Jiří Bílek: „V juniorce jsou mladí kluci a potřebovali jsme někoho, kdo je bude na hřišti vychovávat a o koho se budou moci sportovně opřít. To Miroslav Podrazký splňuje, dlouho hrál druhou ligu, hrál také první ligu. Zároveň je ale bude vychovávat také v kabině. Kluci spolu vyrůstají, jsou stejně staří a neví, co znamená, když tam je někdo starší. To by měl on splňovat. Ideálně bych chtěl ještě jednoho zkušenějšího hráče přivést. Je tam také, protože má dobrý charakter a je to velký profík, takže chceme, aby jim šel příkladem a ukázal jim, jak se o sebe má hráč starat,“ řekl k příchodu zkušeného záložníka.

Působení Miroslava Podrazkého je také směřováno k nové sezoně: „Zareagovali jsme také takhle, protože letos končí Juniorská liga. Naše juniorka se změní v B-tým a bude hrát třetí ligu. Tam je ta konfrontace s dospělým fotbalem. On má půl roku na to, aby se s týmem sžil. Bude také důležitý i ve třetí lize. Chtěli jsme do týmu přivést slávistu, který má dobrý charakter a je na tom dobře sportovně. Bohužel jsme zatím nikoho takového nenašli, tak nakonec z toho vypadl Miroslav Podrazký,“ okomentoval situaci Jiří Bílek.

Výkon Miroslava Podrazkého v zápase proti Zagelebie Lubin zhodnotil trenér Martin Hyský: „Ukázal, proč tu je. Jednak na kluky působí velice pozitivně. Patřil k nejlepším hráčům na hřišti. Je dobře, že se takový hráč rozhodl sem k nám přijít. Je to velký profík. Kluci ho po výkonech, které viděli v tréninku a dnes na hřišti, budou hodně respektovat. Může nám hodně pomoci. S tím cílem sem také šel, aby kluky trochu srovnal a vyhecoval. Středová řada, hlavně tedy v prvním poločase, fungovala tak, jak měla. Jsem s jeho výkonem spokojen,“ řekl Martin Hyský.

Trenér také shrnul celé utkání: „Dneska jsem konečně viděl týmový výkon. Po prohrách, které jsme měli, tak kluci ukázali, že umí zabrat. Bylo tam spousta pozitivních věcí hlavně z hlediska defenzívy. Dobře jsme soupeře dostupovali a presovali. První poločas byl v naší režii. Zaslouženě jsme šli do vedení. Po hrubé chybě Denise Radimského soupeř lehce srovnal, to nás trošku zasáhlo. První poločas jsme ale odehráli velice dobře. Ve druhém poločase byla hra vyrovnanější než v prvním. Je dobře, že jsme zápas dotáhli do vítězného konce, protože kluci aspoň vidí, že práce, kterou odvádí na hřišti, přináší výsledky. Výborný výsledek a vítězství, opět jsme po dvou porážkách vyhráli. Klukům to psychicky pomůže. Trochu nám kalí radost zranění Martina Bejbla, který si natrhl sval. Máme ještě další šrámy, ale věřím, že nebudou vážnějšího charakteru. Celkově jsme s testem spokojení a jsem rád, že to tak dopadlo,“ okomentoval Martin Hyský zápas proti polskému soupeři.