U21: Junioři uzavřeli podzim výhrou | SK Slavia Praha

4:2
(1:1)
17. kolo, 30. 11. 2018, UMT Xaverov
SK Slavia Praha - FK Jablonec
V posledním zápase roku 2018 Juniorské ligy přivítala Slavia na Xaverově Jablonec který porazila 4:2.

Do posledního zápasu juniorky v podzimní části Juniorské ligy naskočili v základní sestavě hráči A-týmu Jakub Jugas a Muris Mešanovič. Druhý poločas pak odehrál Mick van Buren.

Slavia vstoupila do zápasu velmi aktivně a od prvních minut byli sešívaní nebezpeční. Hned v první minutě měli velkou šanci, ta však gólem neskončila. Další velkou příležitost nezužitkovala Slavia v páté minutě. Vedení se tak ujali hosté z Jablonce. Na centr ze strany si naběhl Oliver Velich a přízemní střelou k tyči otevřel skóre duelu.

Červenobílí ale už o čtyři minuty později srovnala. K míči se před brankou dostal Farid Nabiyev a nekompromisním zakončením vyrovnal na 1:1. V závěru poločasu ještě vymyslel Muris Mešanovič velkou příležitost pro své spoluhráče, gólu do šatny se ale sešívaní nedočkali.

Stejně jako v úvodu půle první, také v prvních minutách druhého poločasu byla Slavia ve velké šanci. Po brejku tři na dva zakončoval Farid Nabyiev, který ale střílel ale pouze do středu branky. V 73. minutě se ale už červenobílí radovali z vedení! Muris Mešanovič dostal povedený pas za obranu a přesným zakončením poslal Slavii do vedení 2:1.

V 79. minutě měla Slavia výhodu pokutového kopu, když fauloval brankář Vajner. Nařízenou penaltu ale sešívaní neproměnili. Toho dokázali využít hosté a v 83. minutě srovnali na 2:2, povedenou ranou se o to postaral Adam Jakl. V 88. minutě si ale Slavia vzala vedení zpět. Z velkého vápna se ke střele dostal Jan Vejvar a přesnou střelou k tyči se postaral o vedení 3:2!

V závěru utkání ještě Slavia zužitkovala svůj rychlý brejk, kdy definitivu na výhru Slavie dal Muris Mešanovič.

Juniorka tak uzavřela podzimní část výhrou 4:2 nad Jabloncem.