U21: Juniorka podlehla Českým Budějovicím | SK Slavia Praha

U21: Juniorka podlehla Českým Budějovicím

1:0
(1:0)
18. kolo, 18. 2. 2019
SK Dynamo České Budějovice - SK Slavia Praha
Juniory čekalo první utkání jarní části Juniorské ligy, sešívaní ale na půdě Českých Budějovic prohráli 0:1.

Z kádru A-týmu nastoupil do duelu brankář Martin Kuciak.

První, a zároveň jediný, gól utkání padl ve 12. minutě, domácí se prosadili z rohového kopu. Centr Lindáka si našel David Tomášek a hlavou uklidil míč do branky.

Sešívaní byli ve zbytku prvního poločasu aktivnější a nebezpečnější, do žádné vyložené šance se ale juniorka Slavie nedostala.

Hned v úvodu druhého poločasu se domácí České Budějovice dostali do velké příležitosti. Lukáš Pouček centroval do vápna na Jakuba Matouška, který pohotově zakončil k tyči. Martin Kuciak ale předvedl skvělý zákrok a jeho střelu výborně vyrazil. K odraženému míči se dostal opět Jakub Matoušek, který zakončoval do odkryté branky, znovu se ale předvedl Martin Kuciak, který zabránil domácím ve zvýšení náskoku.

V 64. minutě měla velkou příležitost také Slavia, konkrétně Michael Hönig, který se dostal ve vápně k zakončení, jeho střela ale rozvlnila pouze boční síť. Sešívaní měli velkou územní převahu, ke gólu to ale nevedlo. V 82. minutě měly České Budějovice dobrou příležitost, kdy z malého vápna zakončoval opět Tomášek, v dobré pozici ale branku minul.

Velmi blízko vyrovnání byla Slavia v 88. minutě, Adam Petrák ale napálil pouze tyč.

Juniorka tak v prvním jarním duelu Juniorské ligy podlehla Českým Budějovicím 0:1. Další duel odehrají junioři v pondělí 25. 2. od 11:00 proti Teplicím.