U21: Remízu zařídil navrátilec Mešanovič | SK Slavia Praha

U21: Remízu zařídil navrátilec Mešanovič

4:4
(1:2)
8. kolo, 17. 9. 2018, Xaverov
SK Slavia Praha - SK Dynamo České Budějovice
V dalším duelu Juniorské ligy přivítala Slavia na Xaverově České Budějovice. Utkání plné divokých zvratů skončilo 4:4, do zápasu zasáhl také uzdravený Muris Mešanovič, který se navíc dokázal gólově prosadit.

Z kádru A-týmu do utkání nastoupil v základní sestavě Matěj Valenta, na lavičce byl pak připraven do hry zasáhnout uzdravený Muris Mešanovič, který dlouho chyběl kvůli zdravotním problémům. Na pozici stopera pak hrál dorostenec Jan Walter z týmu U19, ve druhém poločase pak ještě naskočil další dorostenec Alexandr Bárta.

Gólové hody otevřela 22. minuta, do vedení šli hosté z Českých Budějovic. Skóre utkání otevřel Martin Šplíchal. Druhá trefa hostů přišla o tři minuty později, tentokrát se prosadil Lazar Sajčič. Sešívaní dokázali do poločasu snížit, po přihrávce Davida Macháčka upravil poločasové skóre na 1:2 z pohledu Slavie Farid Nabiyev.

Brankostroj pokračoval ve druhém poločase. V 54. minutě po asistenci Alexandra Bárty srovnával na 2:2 Alejandro Mitrano. O čtyři minuty později dokonal obrat sešívaných opět Farid Nabiyev. Otočit zápas se ale povedlo také hostům. Nejprve přidal svůj druhý zásah Lazar Sajčič, poté skóroval Adrian Čermák a České Budějovice rázem opět vedli, tentokrát 4:3.

Slavia se ale mohla opět spolehnout na Murise Mešanoviče, který se na fotbalové trávníky vrátil po dlouhém zranění. V 79. minutě se po pasu Matěje Valenty dostal bosenský kanonýr do zakončení a rozhodl o tom, že se v utkání s Českými Budějovicemi budou bod dělit.. Diváci si ale přišli na své a viděli celkem osm gólů.

Další zápas Juniorské ligy odehraje Slavia v neděli 23. 9. od 11:00 v Dubí proti Teplicím.

Přestřelku s Českými Budějovicemi hodnotil trenér Pavel Řehák: „Byl to hodně divoký zápas. Jak herně, tak výsledkově. Když už jsme dokázali otočit výsledek z 0:2 na 3:2, tak si myslím, že jsme to měli dotáhnout do vítězného konce. Bohužel nás sráží hrubé chyby a nedisciplinovanost některých hráčů, kdy nedodržují herní pokyny, které mají. To nás stálo výsledek,“ řekl k utkání trenér juniorky.

Po delším zranění se do hry vrátil Muris Mešanovič: „Jsem rád, že se mu to hned po zranění takhle podařilo. Byl u dvou branek. Bylo vidět, že k němu má soupeř velký respekt. To jsme i využili tím, že jsme výsledek otočili. Bohužel nás srazily chyby, ale z Murise mám velkou radost, že se vrátil navíc gólově,“ potěšil trenéra Pavla Řeháka návrat bosenského kanonýra.