U21: Sešívaní nestačili na Viktorii Žižkov | SK Slavia Praha

U21: Sešívaní nestačili na Viktorii Žižkov

2:4
(2:1)
přát., 26. 1. 2019, UMT Xaverov
SK Slavia Praha - FK Viktoria Žižkov
Ve čtvrtém přípravném duelu se junioři Slavie utkali na Xaverově s druholigovou Viktorií Žižkov. I přes poločasové vedení nakonec juniorka prohrála 2:4.

Jako první se ke střele dostala Slavia, z hranice vápna napřáhl Marko Alvir, jeho ránu brankář Winter zachytil. Na druhé straně byl také úspěšný strážce svatyně, šanci hostů zhatil Luka Radotić. V osmé minutě už ale hosté otevřeli skóre. Přihrávku za obranu dostal Jakub Urbanec, který poslal Žižkov do vedení.

Hosté měli více ze hry a dostávali se do více příležitostí, ke druhé trefě ale jejich snaha nevedla. Z vyrovnání se tak radovali sešívaní. Juniorka vybojovala míč ve středu pole a šla do rychlého protiútoku. K míči se dostal Kristijan Trapanovski, který tečovanou ranou srovnal na 1:1. O dvě minuty později už Slavia vedla! Kristijan Trapanovski dobře zapracoval, našel Marka Alvira, jehož zakončení nejprve gólman vyrazil, odražený míč už ale záložník juniorky dopravil do sítě!

Ve 39. minutě vypustil nebezpečnou střelu Kristijan Trapanovski, brankář Winter míč s velkými obtíži vytáhl. Na druhé straně se Viktoria radovala z gólu, ten však pro ofsajd nebyl uznán. Do šaten se tak šlo za stavu 2:1 pro červenobílé.

Druhá půle už patřila převážně hostující Viktorii Žižkov. Nejprve v 56. minutě proměnil pokutový kop nařízený po ruce obránce Josef Bazal, o dvě minuty později pak dokonal obrat Michal Vrána. Poslední zásah hostů přidal Augusto Batioja. Největší šanci sešívaných ve druhém poločase neproměnil Vojtěch Šilhan.

Juniorka tak podlehla druholigové Viktorii Žižkov 2:4.

Utkání zhodnotil trenér Martin Hyský: „Zápas pro nás byla velká škola a skvělý test. Stál proti nám silný soupeř, proti kterému je třeba rychlé rozhodování, hrálo se navíc na těžkém terénu. Je potřeba maximální odhodlání, abychom se soupeři vyrovnali v soubojích, v tomto směru obstáli tak tři hráči. Čeká nás v tomto směru ještě hodně práce, naši kluci v tomto směru pořád hrají jak dorostenci. Do utkání jsme vstoupili bojácně, pak jsme ale dokázali skóre otočit. Viktoria Žižkov hrozila z rychlých a jednoduchých akcí. První poločas nebyl úplně špatný. Ve druhém poločase jsme se už ale nedokázali vyrovnat s napadáním soupeře, nestíhali jsme ve středu pole, kde jsme byli pozdě téměř u všech míčů. Nedostávali jsme vůbec do hry naše ofenzivní hráče. Obrovský problém nám dělaly standardní situace, protože každý roh nebo přímý kop smrděl gólem. To také souvisí s odvahou a již zmíněnou agresivitou v soubojích. Jdeme však dále, ze zápasu se určitě budeme snažit poučit, protože to pro nás byl skvělý test,“ okomentoval utkání proti druholigové Viktorii Žižkov trenér Martin Hyský.