U21: Šestigólová přestřelka přinesla bod | SK Slavia Praha

U21: Šestigólová přestřelka přinesla bod

3:3
(2:3)
12. kolo, 22. 10. 2018, Luční
FC Viktoria Plzeň - SK Slavia Praha
Po reprezentační přestávce se na trávníky vrátila také Juniorská liga. Sešívaní junioři v dramatické přestřelce remizovali v Plzni 3:3.

Z kádru A-týmu nastoupila v obraně dvojice Jakub Jugas a Jaroslav Zelený, ve středu záložní řady pak Matěj Valenta.

Juniorka Slavie se radovala z gólu jen o minutu později, než o den dříve A-tým. Vše začalo dobrým zákrokem brankáře Denise Radimského, následoval rychlý brejk sešívaných, Jan Havránek nahrával před odkrytou branku, jeho přihrávku si do branky srazil obránce Plzně Fišer.

Velkou příležitost měli v 8. minutě Jan Vejvar a Farid Nabiyev, úspěšnější ale byla obrana a brankář Plzně. Ta se tak dočkala vyrovnání, v 11. minutě se dostal k míči Tomáš Arzberger, který srovnal na 1:1.

Sešívaní si ale vzali brzy vedení zpět! Michal Vaněk vyslal pěknou přihrávkou do úniku Farida Nabiyeva, který si poradil s brankářem Riedlem - 2:1 pro Slavii! Plzeň ale opět dokázala zareagovat, míč si ve vápně zpracoval znovu Tomáš Arzberger a prudkou střelou překonal Radimského.

Potřetí šla Slavia do vedení ve 35. minutě, znovu to byl Farid Nabiyev, který se dostal k míči na hranici vápna a přesnou ranou k tyči přidal svou druhou trefu. V závěru poločasu měl ještě šanci Jan Vejvar, k další brance to ale nevedlo.

Další dvě příležitosti měla Slavia hned na začátku druhé části. Nejprve hlavičkoval Tadeáš Michovský těsně nad, ve druhé situaci pálil Farid Nabiyev těsně vedle. Na druhé straně trefili domácí břevno. Do třetice srovnala Plzeň v 74. minutě, kdy se po centru ze strany na přední tyči prosadil Matyáš Kodýdek.

V závěru měl ještě velkou šanci Jakub Jugas, v dobré pozici ale branku minul, za domácí pak pálil těsně mimo Tomáš Arzberger.

Juniorka v divoké přestřelce v Plzni třikrát vedla, nakonec získala bod za remízu 3:3.