U21: Tři body z Liberce, trefil se návratilec van Buren | SK Slavia Praha

U21: Tři body z Liberce, trefil se návratilec van Buren

2:4
(2:2)
16. kolo, 26. 11. 2018
FC Slovan Liberec - SK Slavia Praha
Také Juniorská liga měla během reprezentačních srazů volno. Po přestávce čekalo na juniorku Slavie utkání v Liberci, kde sešívaní zvítězili 4:2!

Do zápasu s Libercem nastoupili v základní sestavě hráči A-týmu Martin Vantruba, Jaroslav Zelený, Alexandru Baluta a Muris Mešanovič. Po zlomenině nohy pak poprvé do zápasu zasáhl Mick van Buren, který odehrál 20 minut. První poločas odehrál také osmnáctiletý čínský záložník Longfei Xie, v závěru nastoupil do hry také jeho krajan Boling Zhang. Utkání bylo pikantní pro bratry Michala a Jana Fukalu, kteří dříve hrávali spolu ve Frýdku-Místku, tentokrát nastoupili proti sobě.

Sešívaní se od úvodu utkání tlačili vpřed a v 15. minutě si vytvořili velkou příležitost. Alex Baluta postupoval sám na brankáře, kterého chtěl přelobovat, jeho zakončení se mu ale nepovedlo a míč v bráně neskončil. V 19. minutě našel Jan Vejvar přesným centrem hlavu Murise Mešanoviče, jeho hlavičku ale brankář Franc vytáhl na roh. Z prvního gólu se ale radoval Liberec. Po rohovém kopu se k míči dostal Elvis Mashike a z bezprostřední blízkosti prostřelil Martina Vantrubu.

Slavia ale byla nadále nebezpečná a ve 30. minutě se dočkala srovnání. Alex Baluta pronikl přes obránce do vápna, našel Murise Mešanoviče, který propálil France – 1:1! O pět minut později už červenobílí vedli. Všemu předcházel nakrátko rozehraný roh, po němž pronikl ze strany do vápna Alex Baluta a krásnou ranou šajtlí poslal sešívané do vedení. Liberec ale ještě před koncem prvního poločasu srovnal. Po dalším rohovém kopu nastal závar před brankou, odkop jednoho z obránců Slavie se ale nešťastně odrazil od libereckého Michala Fukaly za záda Martina Vantruby.

V 51. minutě si Slavia vzala vedení zpět. Alex Baluta centroval z přímého kopu, našel přesně hlavu Jaroslava Zeleného, který usměrnil míč mimo dosah libereckého brankáře. Sešívaní pozorně střežili těsné vedení a v samotném závěru utkání přidali definitivní tečku na svou výhru. Navrátilec Mick van Buren vyslal vpřed Jana Vejvara, který nezazmatkoval, přihrál před prázdnou branku zpět na Micka van Burena, který svůj návrat na trávníky korunoval gólem.

Juniorka tak dovezla z Liberce tři body za výhru 4:2.