U21: Vysoká výhra nad Českými Budějovicemi | SK Slavia Praha

U21: Vysoká výhra nad Českými Budějovicemi

6:0
(3:0)
NAD4, 22. 4. 2019, Xaverov
SK Slavia Praha - SK Dynamo České Budějovice
Juniorka si ve čtvrtém zápase nadstavby s chutí zastřílela a České Budějovice porazila vysoko 6:0!

Sešívaní vstoupili do zápasu hodně aktivně a hned od první minuty se hnali za prvním gólem. Střely Michala Vaňka a Michaela Höniga z 6. a 9. minuty nadělil brankáři hostů velké problémy.

Gólová radost tak přišla v 11. minutě. Vše začalo nakrátko rozehraným rohovým kopem, míč se pak po sérií několika přihrávek dostal až k Faridu Nabiyevovi, který si narazil se spoluhráčem, pronikl do vápna a přesnou střelou k zadní tyči otevřel skóre zápasu.

V 16. minutě to bylo už 2:0! Na pravé straně zakombinovali Jan Havránek s Michalem Hönigem, druhý jmenovaný centroval do vápna, kde byl stažen jeden z útočících hráčů Slavie a hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten ranou o tyč proměnil Marko Alvir.

21. minuta přinesla rychlou akci sešívaných, na jejímž konci byl třetí gól v síti hostů. Brankář Luka Radotić skvělý dlouhým nákopem našel rozeběhnutého Marka Alvira, který z levé strany přihrával před branku na Michala Vaňka, který s přehledem překonal brankáře!

Hosté se v průběhu prvního poločasu dostávali do šancí jen sporadicky, v jedné z nich pálil útočící hráč Budějovic těsně vedle tyče. Naopak další gól Slavie mohl přidat Michael Hönig, jeho střelu levačkou s problémy vyrazil brankář na roh.

Sešívaní hráli s velkou chutí i ve druhém poločase. Hned v úvodu krásně vyvezl míč Michal Vaněk, našel na pravé straně Michaela Höniga, který si zasekl míč na levačku a přízemní střelou těsně minul branku. O minutu později pálil do tyče Michal Vaněk.

V 54. minutě se už červenobílí radovali počtvrté. Marko Alvir pronikl na levé straně do vápna přihrál pod sebe na Farida Nabiyeva, který tečovanou ranou zvýšil na 4:0. O deset minut později se slávisté mohli radovat znovu, tentokrát po přihrávce Michala Vaňka skóroval Michael Hönig.

Skóre zápasu uzavřel v 79. minutě Kristijan Trapanovski, který postupoval sám na branku po přihrávce Marka Alvir, střídající záložník si s přehledem poradil a dal razítko na výhru 6:0.

Další utkání čeká na juniory 28. 4., kdy nastoupí v Karviné.