V posledním domácím zápase bod za remízu 1:1 | SK Slavia Praha

V posledním domácím zápase bod za remízu 1:1

1:1
(0:0)
15. kolo, 23. 11. 2014
SK Slavia Praha - FC Hradec Králové
Branky: <b>Branky:</b> 57. Škoda - 55. Plašil. <b>ŽK:</b> Milan Černý - Černý Pavel, Mareš. <b>2.ŽK=ČK:</b> 78. Malinský <b>Rozhodčí:</b> Příhoda – Nádvorník, Kotík
PRAHA/SYNOT TIP ARENA - Slávisté se v podzimní části naposledy představili před domácím publikem. Proti poslednímu Hradci nastoupili s nováčkem v sestavě Levanem Keniou. Domácí však museli zápas dotahovat, protože to byl Hradec, kdo jako první vstřelil branku. Gólem Milana Škody se srovnat podařilo, další už ale Slavia vstřelit nedokázala, a tak si připsala jeden bod.
Trenér Beránek tentokrát udělal oproti utkání s Duklou několik změn. Ve středu zálohy se k Marku Kodrovi postavil ve své premiéře v A-týmu Slavie gruzínský záložník Levan Kenia. Na pravé křídlo se pak vrátil Vukadin Vukadinovič.

A byl to právě Levan Kenia, kdo jako první ze slávistů ohrozil branku Tomáše Koubka z Hradce. Po Zmrhalově průniku posunul míč do vápna, po odrazu se k němu dostal právě Kenia, jeho pokus ale mířil pouze do náruče hostujícího gólmana.

Slavia pokračovala v dobré pětiminutovce, Zmrhal táhl rychlý protiútok tři na dva, našel vlevo nabíhajícího Škodu, jehož střela na zadní tyč mířila i díky teči těsně vedle. Po následném rohu, který zahrával Vukadinovič, se v dobré pozici dostal do zakončení Dobrotka a jeho prudká hlavička nadělala Koubkovi velké problémy.

Hradec však po celou dobu utkání dokazoval, že výkonnostně nepatří na poslední místo tabulky a dokázal předvádět nebezpečné kombinace. Na konci jedné z nich byl Pavel Dvořák, který zpoza vápna pálil těsně vedle tyče.

Na druhé straně dal o sobě vědět nejlepší střelec Slavie Milan Škoda, který se dokázal zorientovat po standardce ve vápně a zkoušel z úhlu střelecké štěstí, jeho pokus šel ale nad břevno. Závěr první půle se odehrával spíše ve středu pole.

Do druhé půle musel nahradit Martin Juhara Jan Mikula. Juhara trápily zdravotní problémy i v týdnu a do utkání nastoupil na poslední chvíli. Po deseti minutách druhého poločasu šel do vedení hostující Hradec, když Plašil poslal po rohovém kopu na zadní tyči míč do sítě.

Na vyrovnání se ale v Edenu nečekalo dlouho a přišlo opět po rohu, kdy svůj letošní osmý gól hlavou přidal Milan Škoda.

Slávisté popoháněni Tribunou Sever, ke které ve druhé půli útočili, ožili. Dalším zakončujícím byl opět Milan Škoda, ke kterému se dostal míč po přihrávce od Černého. Slávistický útočník se snažil zakroutit míč k zadní tyči, Koubek v brance hostů ale vytáhl skvělý zákrok.

Z levé strany o několik minut později zakončoval také Zmrhal, jeho přízemní pokus skončil po teči těsně vedle. V 78. minutě byl po faulu na Mikulu a druhé žluté vyloučen hostující Malinský, sešívaní tak zbytek zápasu dohrávali v přesile.

Utkání se pak několik dalších minut neslo spíše v duchu střídání a tvrdých střetů, žlutou kartu viděli oba Černí na hřišti, jak hradecký Pavel, tak slávistický Milan. Sešívaní se i nadále snažili tlačit na oslabený Hradec, Boujdemovu střelu z přímého kopu však Koubek lapil, stejně jako si poradil s hlavičkou Jiřího Bílka.

Dvě minuty před koncem zahrozili ještě hosté, to když se před Rakovanem snažil ze skluzu zakončit osamocený Vaníček. Míč však naštěstí minul pravou tyč slávistické branky. Když na závěr hlavičkoval nad Bekim Balaj, bylo jasné, že v utkání už další branka nepadne.

Slavia tak doma remizovala s posledním Hradcem 1:1, a aby splnila stanovené ultimátum, musí vyhrát v posledním zápase podzimu na Bazalech. Proti Baníku se sešívaní představí v pátek 28. listopadu od 20:15.