Ve vršovickém derby vítězíme po gólech Simy a Provoda | SK Slavia Praha

Ve vršovickém derby vítězíme po gólech Simy a Provoda

2:1
(1:0)
13. kolo, 20. 12. 2020, Sinobo Stadium
SK Slavia Praha - Bohemians 1905
Oslavnou domácí rozlučku s rokem 2020 a vítězství ve vršovickém derby zajistili Abdallah Sima a Lukáš Provod, kteří se góly podíleli na výhře nad Bohemians v poměru 2:1.

Poslední domácí utkání roku 2020 přineslo souboj s třináctým celkem FORTUNA:LIGY Bohemians. Pro chladné vršovické derby Jindřich Trpišovský přesunul Nicolaeho Stancia do defenzivní zálohy, na desítku postavil Lukáše Provoda. A právě tato dvojice se hned na konci 1. minuty málem postarala o první gólový příspěvek večera. Nicolae Stanciu precizním křižným pasem vybídnul Lukáše Provoda, ten ale nabídnutou příležitost nevyužil a prvním dotykem se vyřadil z možnosti lepšího zakončení.

V 7. minutě se Nico Stanciu z hloubi hřiště postaral o další vynikající centr směřovaný do vápna, tentokrát už s gólovou tečkou. Adresátem přihrávky byl Abdallah Sima, který skákající míč nasměroval placírkou ke vzdálenější tyči. Le Giang se jen marně natahoval – 1:0 pro sešívané!

Třetí gólová příležitost, opět v režii Nica Stancia, přišla v 24. minutě. Po zemi zahraným rohovým kopem našel osamoceného Lukáše Masopusta, tomu ale střela levačkou nesedla a zamířil vysoko nad branku hostí.

Sešívaní měli průběh utkání od úvodních chvil plně pod kontrolou. Soupeře přehrávali trpělivou kombinací a když bylo hru potřeba zrychlit, dokázal především Nico Stanciu adresovat přesné přihrávky. Jediné větší vzrušení před brankou sešívaných nastalo na konci první půle, kdy Ondřej Kúdela vracel míč prudkou malou domů před dotírajícími útočníky hlavou Ondřeji Kolářovi, ten byl ale připraven.

Po změně stran sešívaní pokračovali v dominanci. Na svůj skvělý výkon z první půle mohl Nicolae Stanciu navázat hned tři minuty po pauze, skákající míč na hranici vápna namířil ale jen těsně vedle levé tyče.

Následovala přibližně desetiminutová bojovná pasáž často kouskovaná fauly na obou stranách. Na pojišťující branku, která by dala potřebný klid, si tak museli sešívaní počkat až do 66. minuty. Jan Kuchta dlouhý nakopávaný míč skvěle podržel u autu na pravé straně a následně vyslal do brejku Abdallaha Simu. Ten si všiml na středu sprintujícího Lukáše Provoda, který si už s Le Giangem dokázal poradit. Šikovně gólmana hostí přeloboval a mohl jít slavit – už 2:0!

Poklidné dohrání utkání, jaké si při zvýšení vedení slávisté asi představovali, se ale nekonalo. O dvě minuty později z první vážnější příležitosti Bohemians snížil Hronek hlavou na 2:1.

Dvougólové vedení mohli sešívaní obnovit v 72. minutě, kdy rozhodčí Franěk po ruce Vondry nařídil pokutový kop pro Slavii. Po konzultaci s VAR ale své rozhodnutí změnil.

Slávisté drželi míč na svých kopačkách i v závěru, třetí gól se jim ale přidat i přes několik nadějně vypadajících akcí nepodařilo. Soupeře ale k závěrečnému náporu nepustili, pohodlně dokráčeli k vítězství 2:1 a obnovili svůj pětibodový náskok na čele tabulky.