Vítězná domácí derniéra. Slavia porazila Hradec 3:0! | SK Slavia Praha

Vítězná domácí derniéra. Slavia porazila Hradec 3:0!

3:0
(2:0)
29. kolo, 26. 5. 2013, Eden Arena
SK Slavia Praha - FC Hradec Králové
Branky: <b>Branky:</b> 14. Kisel, 36. Čonka, 88. Hurka <b>ŽK:</b> Škutka – Malinský <b>Rozhodčí:</b> Jílek – Filípek, Zeman
PRAHA/EDEN - Vítěznou derniéru před domácími fanoušky mají za sebou hráči Slavie. Hradec Králové porazili stejným rozdílem jako před čtyřmi dny České Budějovice - 3:0, první branky v sezóně zaznamenali v áčku Matúš Čonka a Martin Hurka.
Trenér Michal Petrouš potvrdil po zápase s Budějovicemi úmysl získat z pěti zápasů patnáct bodů a zatím to vypadá, že by toto předsevzetí mohl dodržet. Slavia pod ním vyhrála i čtvrtý zápas v řadě, ze kterých má navíc skóre 12:1.

Sešívaní si první brankovou příležitost vytvořili už po čtyřech minutách hry, kdy si na rohový kop Karola Kisela naskočil Milan Škoda, jeho pokus ale skvělým zákrokem vyrazil gólman Lindr. Z první branky se tak skvělí fanoušci v Edenu mohli radovat ve čtrnácté minutě, kdy ukázkový rychlý protiútok skončil Čonkovou přihrávkou na Karola Kisela, který z velkého vápna střelou šajtlí přehodil Jiřího Lindra.

Druhý gól přidala Slavia po několika neproměněných šancích na obou stranách ve 36. minutě. Milan Škoda naběhl na velké vápno, kde se při pokusu o střelu srazil s gólmanem Lindrem. Oba hráči zůstali chvíli ležet na zemi, hra se ale nepřerušila, míč se dostal na levou stranu k Matúši Čonkovi a náš levý obránce poslal z velké dálky do sítě svou premiérovou branku v Gambrinus lize.

Útočné akce Slavie pokračovaly i po změně stran. Ve 48. minutě dostal Škoda přihrávku mezi obránce, svůj oblouček přes Lindra ale poslal mimo tři tyče. Na druhé straně ale hrozili i hradečtí, v 59. minutě dostal Hadaščok míč do vápna a na přední tyči ho tvrdou střelou poslal nad břevno.

V 74. minutě prováhal Hradec svou největší šanci, nejprve Schwarzovu střelu vyrazil Čontofalský, Šisler svou dorážku poslal následně jen do chumlu našich obránců. Hned z protiútoku se mohla radovat Slavia, Kisel se ale po Zmrhalově přihrávce ve vápně neprosadil.

Poslední slovo si tak vzal střídající Martin Hurka. Úspěšný střelec juniorky se dostal do zápasu v 77. minutě a o jedenáct minut později zakončoval do prázdné branky nádhernou kombinaci po ose Škutka – Kisel. Stejně jako Čonka tak zaznamenal první gól v sezóně v A-týmu, navíc hned v prvním startu sezóny.

Slavia tak do své branky nepustila gól už ve třetím zápase v řadě, Kamil Čontofalský vychytal dvanáctou nulu v sezóně a v tomto ohledu vévodí ligovým statistikám. V posledním kole jede Slavia na půdu remízového krále z Jihlavy.