Vítězné Kiselovo loučení: Slavia porazila Liberec 2:1! | SK Slavia Praha

Vítězné Kiselovo loučení: Slavia porazila Liberec 2:1!

2:1
(1:1)
16. kolo, 2. 12. 2013, Eden Arena
SK Slavia Praha - FC Slovan Liberec
Branky: <b>Branky:</b> 25. a 63. Juhar – 9. Rabušic <br> <b>ŽK:</b> Rybalka, Šural<br> <b>Rozhodčí:</b>Jílek – Filípek, Vlasjuk
PRAHA/EDEN - Konec nepovedeného podzimu se přeci jen ponese na šťastnější notě. Slavia díky dvěma brankám Martina Juhara porazila doma Liberec, odpoutala se od poslední příčky, ale hlavně připravila vítězné loučení kapitánovi Slavie Karolu Kiselovi, který po podzimu ukončí profesionální kariéru.
Přitom zezačátku zápasu nic nenasvědčovalo tomu, že by měli být slávističtí fanoušci po závěrečném hvizdu spokojení. Sešívaní začali proti Liberci podobně jako v předchozích utkáních neproměněnou šancí: Na Juharův centr z přímého kopu si na zadní tyči naběhl Neves a z voleje poslal balon jen těsně vedle vzdálenější tyče. Po devíti minutách hry pak bylo ještě hůř, když si na dlouhý balon za naši obranu naběhl Michael Rabušic a obloučkem přes Rakovana poslal Slovan do vedení.

První půlhodina hry přinesla množství šancí na obou stranách, v 11. minutě střílel Lička z voleje těsně vedle, na druhé straně se k dorážce dostal Frýdek, Rakovan ale jeho pokus reflexivně vyrazil. Ve 21. minutě pak poslal míč před branku hostů Neves, ale ani Juhar ani Kisel nedokázali z malého vápna přesně zakončit.

Vyrovnat se Slavii podařilo ve 25. minutě. Dostál vystihl rozehrávku Slovanu a poslal dopředu Nitrianského. Ten našel ve vápně volného Juhara a náš útočník se štěstím propálil gólmana Kováře. Minutu před koncem poločasu mohla jít Slavia do vedení, Kisel se ale před brankou neprosadil a následná Juharova dorážka mířila těsně vedle vzdálenější tyče.

Do druhé půle naskočila Slavia velmi aktivně a už po několika vteřinách se střídající Koreš objevil v obrovské šanci, po hezkém průniku do vápna ale poslal míč tváří v tvář Kovářovi mimo tři tyče. V 52. minutě se pak na levé straně vápna protlačil ke střele Juhar, překonal gólmana Kováře, ale míč na cestě do sítě zastavil obránce Karišík.

Obratu se Slavia dočkala v 63. minutě. Po faulu na Kisela se k přímému kopu 25 metrů od branky postavil Martin Juhar, jeho střelu tečoval jeden z libereckých hráčů ve zdi a míč zapadl k vzdálenější tyči. Juhar se tak druhou brankou v zápase a celkově čtvrtou v sezoně vyšvihl právě před Kisela do čela tabulky střelců Slavie.

Slavia od té chvíle držela jednobrankový náskok a odolávala atakům Liberce. Největší vzrušení pak přinesla do Edenu 73. minuta a nařízená a posléze odvolaná penalta proti sešívaným. Za naši váhající obranu si naběhl Frýdek, jehož střelu Rakovan jen vyrazil před sebe. K míči se sbíhali Rabušic a Škoda a slávistický stoper ve skluzu ukopl libereckému útočníkovi čistě balon. K údivu hráčů i fanoušků sudí Jílek nejdříve nařídil pokutový kop, který ale po několika desítkách vteřin k úlevě zděšených slávistů odvolal.

Slavia odolala závěrečnému tlaku Slovanu a získala tak tři body za výhru 2:1. Sešívaní prolomili střelecké mlčení, které trvalo přesně 340 minut, poprvé od 5. srpna se navíc prosadili v ligovém zápase více než jednou. Zimní pauzu tak červenobílí stráví na jedenácté příčce tabulky.