Vítězný obrat proti Jablonci | SK Slavia Praha

2:1
(1:1)
N3, 15. 5. 2019, Sinobo Stadium
SK Slavia Praha - FK Jablonec
Slavii nezlomilo brzké vedení Jablonce a díky brankám Ibrahima Traorého a Tomáše Součka zvítězila 2:1. Obnovila tak svůj pětibodový náskok na čele tabulky.

Oproti předchozímu nadstavbovému utkání finále FORTUNA:LIGY proti Plzni udělal trenér Jindřich Trpišovský dvě změny v základní sestavě. Na hrot se namísto Micka van Burena postavil kapitán Milan Škoda a Alexe Krále ve střední záloze zastoupil Ibrahim Traoré.

Ačkoliv utkání od začátku provázelo deštivé počasí, svou cestu na stadion si našlo spoustu slávistických fanoušků, kteří sešívané hned od úvodního hvizdu hlasitě podporovali. S diváckou podporou v zádech vlétli hráči do utkání ve velkém stylu a hned v úvodních minutách si vypracovali zajímavé příležitosti. Šance Michaela Ngadeua po rohu, ani protiútoky Ibrahima Traorého a Lukáše Masopusta však gólem neskončily.

Nevyužití těchto příležitostí potrestal Jablonec v 9. minutě. Na pravém kraji se uvolnil Holeš a z hranice vápna vypálil. Ke smůle sešívaných fanoušků mu střela sedla náramně a zaplula do šibenice Kolářovy branky – 0:1.

Jakoby to nestačilo, o pár minut později se museli slávisté vypořádat s další nepříjemností. Ze hry byl nucen kvůli zdravotním potížím odstoupit Lukáš Masopust, kterého nahradil Miroslav Stoch. Sešívaní se však nesesypali a pokračovali ve vytváření nadějných šancí. Zřejmě největší z nich byl brejk nově příchozího Miroslava Stocha z 26. minuty. V klíčový moment se mu však nepodařilo propasírovat přihrávku na osamoceného Milana Škodu a z šance tak sešlo.

Slávisté se dočkali až ve 33. minutě, kdy jablonečtí obránci při snaze odvrátit míč pouze nahráli ve vápně Tomáši Součkovi. Ten nabídnutou příležitostí nepohrdl a našel na zadní tyči zcela osamoceného Ibrahima Traorého, pro kterého už nepředstavovalo problém míč dopravit do sítě – 1:1!

A ještě do přestávky mohl Ibrahim Traoré obrat dokonat! V nastavení totiž v otočce patičkou usměrňoval centrovaný míč od Jana Bořila, jeho pokus ale bohužel branku přeletěl. Do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Do druhé půle slávisté vstoupili aktivně, drželi míč na svých kopačkách, ale dlouho si nemohli vytvořit žádné zajímavé šance. Až v 58. minutě, se dostal po centru Josefa Hušbauera ke hlavičce ve vápně Simon Deli. Hlavičkoval však v záklonu a branku netrefil.

Nepříznivý, remízový stav byl z lavičky vyslán změnit Mick van Buren, který na hrotu vystřídal kapitána Milana Škodu.

Divákům zatrnulo v 70. minutě, kdy se ve hlavičkovém souboji prosadil Doležal a nepříjemně prověřil slávistického gólmana. Ondřej Kolář se však zaskvěl pohotovým, reflexivním zákrokem a vedení hostů nepřipustil.

Jako poslední byl na trávník s úkolem překlenout misku vah ve prospěch Slavie vyslán v 79. Minutě Alexandru Baluta. Drobný Rumun se mohl uvést hned stylově. Po odraženém míči si v pokutovém území míč zpracoval a vyzkoušel zajímavé nůžky. Míč ale nasměroval kousek nad břevno jablonecké branky.

Když je Slavii úzko, může se spolehnout na Tomáše Součka. To se potvrdilo opět jako už mnohokrát v této sezoně v 85. minutě. Na hranici vápna se po přihrávce Ibrahima Traorého odhodlal ke střele. Jeho utažená placírka zaplachtila přesně k tyči a odšpuntovala bouřlivou oslavu, tentokrát nezvykle na jižní tribuně – 2:1 pro Slavii!

Po zbytek utkání už slávisté hru kontrolovali a dokráčeli si tak po výhře 2:1 nad Jabloncem pro důležité tři body, díky kterým obnovili svůj pětibodový náskok před Plzní na čele FORTUNA:LIGY!