Vršovické derby: Nerozhodně na penalty i na góly | SK Slavia Praha

Vršovické derby: Nerozhodně na penalty i na góly

2:2
(1:2)
13. kolo, 8. 11. 2015, Eden Arena
SK Slavia Praha - Bohemians 1905
Branky: <b>Branky:</b> 38. a 87. Škoda - 9. Deli (vlastní), 32. Jindřišek (z penalty)<br> <b>ŽK:</b> Deli, Černý - Pauschek, Zlámal, Škerle<br> <b>Rozhodčí:</b> Lerch - Mokrusch, Hájek
PRAHA/EDEN ARÉNA - Slavia se rozešla s Bohemians 1905 nerozhodně 2:2. Hosté vedli už o dvě branky, Karel Piták navíc neproměnil penaltu, díky dvěma brankám Škody ale nakonec sešívaní berou alespoň bod.
Z první branky se radovali hosté, a to z akce, která na první pohled jako šance ani nevypadala. Fotbalisté Bohemians vybojovali na polovině Slavie balon, Milan Jirásek se na levé straně zbavil obránce a poslal přízemní centr do vápna, kam nabíhal jen jediný jeho spoluhráč. Na přední tyči se míč pokusil odvrátit vracející se Simon Deli, balon se mu ale svezl po nártu a místo do autu zapadl přesně k levé tyči.

Po čtvrthodině hry si na Pitákův centr dobře nabíhal Škoda, ve spolupráci s gólmanem ho ale ve vápně čistě zastavil Pauschek. Čtyři minuty na to se odražený balon dostal na velké váno k Pitákovi, který ale hradbu těl před sebou nepropálil, pár vteřin nato pak Škodovu hlavičku srazil Krch přesně do rukavic Zdeňka Zlámala.

Ve 31. minutě šli ale do dvoubrankového vedení hosté. Ve chvíli, kdy zraněný Martin Latka ležel u postranní čáry, dokázali Bohemians Slavii přečíslit, vracející se Deli na pravé straně vápna přišel do skluzu o vteřinu později a rozhodčí Lerch po chvíli váhání nařídil za Mosquerův pád penaltu. Kapitán hostů Jindřišek se nemýlil a bylo to 2:0.

Slávisté dokázali snížit ve 38. minutě. Karel Piták, který hrál své 300. ligové utkání a na jehož rameni se v té době vyjímala i kapitánská páska, našel skvělou kolmicí za obranou Milana Škodu a ten se tvrdou střelou pravačkou nemýlil. Následoval obrovský tlak Slavie, který ale ve vyrovnávací nevyústil. Naopak na druhé straně se proti Acostově střele musel vytáhnout Martin Berkovec.

Šanci na vyrovnání dostala Slavia minutu před koncem poločasu, kdy se po faulu Pauscheka na Voltra pískala penalta i na druhé straně. Zdeněk Zlámal ale Pitákovu střelu na levou stranu vystihl a balon vyrazil.

Druhou půli zahájila Slavia v rychlém tempu, ve 47. minutě ale nikdo ze sešívaných nedokázal trefit ostrý Jablonského centr, v 53. minutě se pak do vápna probil Zmrhal, s jeho střelou si ale Zlámal poradil. Na druhé straně musel být pozorný Berkovec, když ho po jednom z brejků ohrozil Čížek.

V závěru se dostal na hřiště ke své premiéře v A-týmu i osmnáctiletý útočník Jan Kuchta a sešívaným se podařilo vystupňovat jejich tlak. K vyrovnávacímu gólu měl blízko především Milan Škoda, v 80. minutě ještě poslal svou hlavičku přímo do míst, kde stál Zdeněk Zlámal, už o minutu později ale pálil na zadní tyč a Zlámal musel předvést parádní zákrok.

Vyrovnání přišlo až v 86. minutě. Na vysoký centr ve vápně vyskočil gólman Zlámal, do tvrdého souboje s ním ale šel Milan Škoda, který hlavou dokázal zasáhnout balon a poslat ho přesně k pravé tyči. Hosté sice reklamovali faul, gól ale platil a Slavia se definitivně nadechla k závěrečnému tlaku.

Pro hattrick si Škoda mohl dojít už v nastaveném čase, kdy si z levé strany naběhl na dlouhou kolmici a postupoval do vápna, jeho obstřel stačil ale srazit jeden z vracejících se obránců a míč skočil přesně do Zlámalových rukavic. Na druhé straně mohl po jednom z brejků přehodit vyběhnutého Berkovce Acosta, míč ale skončil jen na horní síti.

Sešívaní tak remizovali s Bohemians 2:2. Karel Piták si připsal svůj 300. ligový start a Milan Škoda 50. a 51. ligovou branku.