1:1
(1:1)
13. kolo, 5. 11. 2016, Eden Arena
SK Slavia Praha - Bohemians 1905
Branky: <b>Branky:</b> 13. Škoda - 4. Šmíd<br> <b>ŽK:</b> Barák, Bořil - Luts, Jirásek, Hašek<br> <b>Rozhodčí:</b> Jílek - Koval, Kotalík
PRAHA/EDEN - Vršovické derby skončilo nerozhodně, Slavia i přes obrovský tlak ve druhé půli remizovala s Bohemians 1:1. Na Šmídovu brzkou trefu zareagoval krásným gólem Milan Škoda, po přestávce ale sešívaní své šance neproměnili. V té největší mířil Barák pouze do tyče.
Slavia nastoupila bez Simona Deliho se stoperskou dvojicí Bílek-Frydrych a na hrot útoku se vrátil Milan Škoda, pro kterého to byl jubilejní dvoustý ligový start v sešívaném dresu. Na pravé křídlo se vrátil Jaroslav Mihalík a na levém kraji obrany nastoupil Dušan Švento.

Lepší úvod si ale připravili hosté. Na Šmídovu hlavičku, kterou zlikvidoval Pavlenka, sice ještě navázala Škodova střela zpoza velkého vápna, už ve 4. minutě šli ale Bohemians do vedení. Po dlouhém centru se k míči na malém vápně protlačil Mašek, jeho střelu Pavlenka stačil jenom vyrazit a Michal Šmíd už dorážel do odkryté branky.

Už ve 13. minutě ale bylo srovnáno a svůj dvoustý ligový start za Slavii oslavil parádní střelou Milan Škoda. Dvacet metrů od branky si na hrudi zpracoval Zmrhalův centr, otočil se, nechal si míč ideálně skočit a pravačkou ho poslal přesně k tyči Budinského brány.

Po 23 minutách hry vytvořili hosté před Pavlenkou nebezpečný závar, který musel na poslední chvíli řešit odkopem na roh Bílek. Ve 25. minutě pak na druhé straně udržel odražený balon na dvaceti metrech od branky Mihalík, svou střelu ale poslal zhruba metr nad branku.

Slavia postupně převzala kontrolu a Bohemians se do šancí dostávali hlavně po rychlých protiútocích. Po půlhodině hry hlavičkoval na zadní tyči nepřesně Frydrych, o deset minut později pak Hušbauerovu ránu zblokovala obrana.

Poslední větší šanci první půle měl na straně klokanů kapitán Krch, který se po závaru ve vápně dostal k hlavičce, Pavlenka ale včas vyběhl a dokázal balon vyboxovat.

Většinu druhé půle měla už míč na kopačkách Slavia a byla to ona, která si i vytvářela větší množství šancí. V 57. minutě se do dobré palebné pozice dostal Antonín Barák. Jeho střela šajtlí levou nohou ale orazítkovala pravou tyč a následná Zmrhalova dorážka přeletěla o metr Budinského odkrytou Bránu. Jen chvíli na to hlavičkoval opět Barák po Ngadeuově přiťuknutí, z těžké pozice ale branku přestřelil.

Jednoznačně nejaktivnějším ze slávistů byl Antonín Barák. V 71. minutě se k němu dostal odražený míč, posunul si ho do vápna a vypálil, gólman Budinský ale dokázal jeho střelu konečky prstů vytěsnit na roh. Chvíli a to zkoušel štěstí ránou z voleje střídající van Kessel, míč ale poslal vysoko nad.

Zhruba deset minut před koncem mohl rozhodnout letošní žolík Muris Mešanovič, který o chvíli dříve nahradil Zmrhala, Jeho hlavička z malého vápna po Barákově centru ale proletěla jen centimetry vedle levé tyče.

Hosté se do své jediné šance po pauze dostali díky standardní situaci v 88. minutě, Maškův centr ale dokázal včas odhlavičkovat kapitán Bílek. Minutu před koncem řádné hrací doby měl pak další šanci Mešanovič, který na zadní tyči doklouzal na Šventův centr, Budinský ale střelu mířící mezi své nohy stačil lapit.

Vršovické derby tak opět nepoznalo vítěze a Slavia podruhé za sebou remizovala. Po reprezentační pauze ji čekají utkání na Dukle a důležitý domácí zápas s Mladou Boleslaví.