Výhra nad Boleslaví, pálili Bah a Stanciu | SK Slavia Praha

Výhra nad Boleslaví, pálili Bah a Stanciu

2:0
(2:0)
18. kolo, 12. 12. 2021, Eden Aréna
SK Slavia Praha - FK Mladá Boleslav
Slávisté v 18. kole FORTUNA:LIGY porazili v Edenu Mladou Boleslav 2:0 a potvrdili první místo v tabulce. O branky se v prvním poločase postarali Alexander Bah a Nicolae Stanciu.

Aleš Mandous sedmým čistým kontem v řadě natáhl svou ligovou neprůstřelnost na 678 minut. Zápasu kvůli covidovým opatřením přihlížela opět tisícovka fanoušků.

Po návratu z Berlína, kde ve čtvrtek vybojovali postup do jarní fáze Evropské konferenční ligy, se slávisté vrátili ke svému tradičnímu rozestavení. Obrana hrála ve složení Bah, Ousou, Kačaraba a Oscar. Do branky se postavil navzdory drobnému zranění Aleš Mandous, Jan Kuchta na hrotu toužil přidat svůj jubilejní desátý ligový zásah v probíhající sezoně.

V zahajovací sestavě soupeře nastoupili i legendy Slavie a bývalí kapitáni Milan Škoda s Markem Suchým. První letošní zápas skončil 14. srpna v Mladé Boleslavi výhrou sešívaných 2:0.

Do první příležitosti se v 7. minutě dostali svěřenci Jindřicha Trpišovského, rohový kop Alexandera Baha ukryl v náručí brankář Šeda. Dánský univerzál to krátce poté zkoušel centrem i z pravé strany, boleslavský gólman byl opět pozorný. V 17. minutě sedmý tým tabulky zahrozil dvěma střílený centry, Taras Kačaraba obě situace zvládl vyřešit. Škodova hlavička přišla až poté, co rozhodčí přerušil hru.

První žlutou kartu duelu obdržel ve 28. minutě za zákrok na Baha Jurásek. O tři minuty později se domácí tým dostal do vedení. Volný přímý kop Nicolae Stancia dopadl až k Alexanderu Bahovi, který přízemní ranou propálil Šedu – 1:0. Dánský reprezentant se prosadil potřetí v ligovém ročníku a za Slavii celkově pošesté, všechny trefy zaznamenal v Edenu.

Po zaváhání obrany mohl zvýšit náskok domácích Jan Kuchta, jeho oblouček ale těsně minul vzdálenější tyč. Druhé branky se sešívaní dočkali pět minut před pauzou, Alexander Bah svůj fantastický průnik vyřešil ve skluzu přihrávkou na Nicolae Stancia, který z první napálil míč do branky. Šeda nestihl reagovat – 2:0.

Rumunský reprezentant vylepšil svou letošní bilanci na tři góly a šest asistencí. Stejný výsledkem první půle skončila. Do druhé půle sešívaní jednou střídali, Jakuba Hromadu nahradil Mads Emil Madsen.

V 53. minutě nebezpečně pálil Ladra, obrana Slavie střelu na poslední chvíli zvládla zablokovat. O dvě minuty později v zápase skončil Milan Škoda, autora 77 ligových branek v červenobílém dresu nahradil Fila. Fantastickou formu z posledních týdnů následně potvrdil Aleš Mandous, když pravou nohou vykopl gólovou ránu Maška. Výborný zákrok!

Volný přímý kop nařízený po faulu na pronikajícího Petera Olayinku rozehrál Nicolae Stanciu, Mladá Boleslav se ubránila. V 63. minutě se na hřiště podíval Ondřej Lingr, odpracováno měl Jan Kuchta. Hlavička Ladry v záklonu skončila nad brankou, Aleš Mandous mohl zůstat klidný.

V 70. minutě měl na noze třetí branku sešívaných Ivan Schranz, přihrávku Ondřeje Lingra ale za Šedova záda nepropasíroval. Boleslavská brankář mu dobře zmenšil střelecký úhel. O pět minut později střídali Ivan Schranz a Nicolae Stanciu, jejich místa zaujali Ubong Ekpai a Ibrahim Traoré.

V 81. minutě průnik Ubonga Ekpaie po pravé straně zakončoval pravačkou Peter Olayinka, se střelou doprostřed branky si Šeda poradil. Stejně úspěšný byl na druhé straně hřiště i Aleš Mandous, skokem k tyči lapil pokus Hlavatého. K premiérové trefě v sešívaném Madse Emila Madsena pak dvakrát scházelo pár centimetrů. Při první příležitosti těsně minul zadní tyč, druhou ránu mu fantasticky lapil Šeda.

Výraznější příležitost už si do konce duelu ani jeden z týmů nevypracoval, slávisté přehráli Mladou Boleslav góly Baha a Stancia 2:0. Další zápas čeká výběr Jindřicha Trpišovského ve středu, kdy v rámci osmifinále MOL Cupu dorazí do Edenu Zlín. Na ligové trávníky vyběhnou sešívaní v neděli v Ostravě proti Baníku, půjde o poslední duel slávistů v kalendářním roce 2021.