Výhra v Teplicích, skvělý Schranz nastřílel hattrick! | SK Slavia Praha

Výhra v Teplicích, skvělý Schranz nastřílel hattrick!

1:3
(1:2)
2. kolo, 30. 7. 2021, AGC Aréna Na Stínadlech (Teplice)
FK Teplice - SK Slavia Praha
Sešívaní v páteční předehrávce 2. kola FORTUNA:LIGY zvítězili v Teplicích díky galapředstavení Ivana Schranze 3:1 a naladili se na středeční úvodní duel kvalifikace o Ligu mistrů proti Ferencvárosi.

Utkání Na Stínadlech rozhodl vynikajícím výkonem Ivan Schranz, autor tří branek, hrající symbolicky 100. ligové utkání v kariéře. Na první dvě trefy mu nahrál Oscar, který má na svém kontě za dva ligové duely už tři gólové asistence.

Jindřich Trpišovský postrádal střelce vítězné branky ze Zlína Jana Kuchtu, kterého vyřadily zdravotní problémy. Na hrotu dostal šanci Petar Musa, v základní jedenáctce nechyběli reprezentanti David Zima a Petr Ševčík. S kapitánskou páskou vedl tým Ondřej Kolář.

Severočeši toužili odčinit porážku z úvodního kola, ve kterém podlehli 0:1 Českým Budějovicím.

Slávisté před zaplněnými tribunami teplického stadionu, kam si našlo cestu 7 745 fanoušků včetně početné skupiny sešívaných příznivců, zahrozili poprvé v 5. minutě. Centr Nicolae Stancia z levé strany před Ivanem Schranzem odklidila domácí obrana na roh. Úspěšně si vedla i při obdobné situaci z druhé strany hřiště, nebezpečný balon poslal do vápna Alexander Bah.

Po čtvrthodině hry sudí Pechanec "ocenil" zákrok Chlumského na Srdjana Plavšiće žlutou kartou, nabízenou výhodu Oscar nevyužil, finální přihrávka nebyla přesná. První zákrok si Grigar připsal v 18. minutě, když zkrotil střelu Alexandera Baha. Nicolae Stanciu po pěkné zasekávačce pálil těsně nad.

Ve 22. minutě přetavili sešívaní tlak ve vedoucí branku. Oscar zpracoval přihrávku, která propadla za domácí obránce, a posadil míč přesně na hlavu Ivana Schranze, který vstřelil svůj první gól v červenobílém dresu - 0:1.

Lví podíl na brance měl i přihrávající Oscar, který v uplynulém ročníku Na Stínadlech při remíze 1:1 skóroval. Krátce nato mohl navýšit náskok Alexander Bah, jeho hlavička prosvištěla jen pár centimetrů vedle pravé tyče, centroval Nicolae Stanciu.

Ještě lepší přihrávku vymyslel rumunský reprezentant ve 31. minutě, Srdjan Plavšić ale vyběhnutého Grigara přelobovat nedokázal. Brankářská opora Severočechů podržela svůj tým i proti ráně Ibrahima Traorého z hranice šestnáctky.

Ve 42. minutě si defenzivní povinnosti na jedničku splnil Taras Kačaraba, když odkop balon ve velké šanci před Ledeckým. O pár vteřin později ale stejný hráč obral o míč Ondřeje Koláře, nahrál Černému, pro kterého nebyl problém zamířit do odkryté branky - 1:1.

Ještě před koncem první půle si svěřenci Jindřicha Trpišovského vzali vedení zpět. Oscar v první minutě nastavení znovu nabil Ivanu Schranzovi, který si zpracoval balon, zkontroloval postavení Grigara a podruhé rozvlnil síť za jeho zády - 1:2. Pár vteřin poté sudí Pechanec ukončil první poločas.

Druhá pětačtyřicetiminutovka začala velkou šancí Petara Musy, navrátilec z bundesligového hostování ale tváří v tvář Grigarovi neuspěl. O chvíli později se blýskl i Ondřej Kolář, když pravou nohou reflexivně na brankové čáře vykopl hlavičku Černého. Fantastický zákrok!

V 58. minutě hlavička Alexandera Baha proletěla těsně nad břevnem Grigarovy branky. Dvě minuty nato už teplický brankář musel zasahovat, prověřil ho Nicolae Stanciu. Po hodině hry sáhl Jindřich Trpišovský k trojitému střídání, na trávník zamířili navrátilci z úspěšného Eura Lukáš Masopust s Tomáš Holešem, doplnil je Peter Olayinka.

Dvacet minut před koncem oba gólmani ukázali výborné čtení hry, když byli první u nepříjemných pasů za obranu. V 74. minutě Ivan Schranz útočil na hattrick, hlavou ale necílil přesně. Pomezní sudí navíc odmával ofsajd. Teplice mohly srovnat o chvíli později, rychlý kontr Mareše zakončoval Kodad, obranný skluz Nicolae Stancia přišel v poslední možné chvíli.

A slávisté domácí tým potrestali! Peter Olayinka vymyslel průnikovou přihrávku a Ivan Schranz v 81. minutě potřetí prokázal instinkt zabijáka. Šikovně přeloboval Grigara a rozjásal hostující fanoušky – 1:3. Slovenský útočník tak při svém prvním utkání v základní sestavě sešívaných zkompletoval svůj první ligový hattrick v kariéře.

Další branka už do konce utkání i díky dvěma pohotovým zákrokům Ondřeje Koláře nepadla. Stanislav Tecl se po sražení Grigarem v pokutovém území penalty nedočkal.

Slávisté zvítězili Na Stínadlech 3:1, Teplice porazili podeváté z posledních deseti vzájemných utkání, a natáhli svou unikátní sérii bez porážky na 48 ligových zápasů. Další duel čeká výběr Jindřicha Trpišovského už ve středu, kdy v Budapešti rozehrají 3. kolo kvalifikace o Ligu mistrů. Soupeřem jim bude maďarský šampion Ferencváros.