Výhru v Karviné zařídily tři trefy ve druhé půli | SK Slavia Praha

Výhru v Karviné zařídily tři trefy ve druhé půli

1:3
(0:0)
16. kolo, 23. 1. 2021, Městský stadion Karviná
MFK Karviná - SK Slavia Praha
Sešívaní vezou z Karviné cenné tři body! Výhru 3:1 v 16. kole FORTUNA:LIGY vystřelili svými góly Abdallah Sima, Jan Kuchta a Peter Olayinka.

Slávisté vstupovali do duelu s 11. týmem tabulky posíleni o historickou vzájemnou bilanci. Karvinou v předchozích osmi ligových duelech sedmkrát porazili a pětkrát udrželi čisté konto.

Na Městském stadionu poprvé zahrozili domácí. Twardzik, který čtyři roky sbíral zkušenosti ve skotském Celticu, ranou z první ve 3. minutě vysoko přestřelil. Po nedorozumění v obraně Karviné nebezpečně centroval ve formě hrající Jan Kuchta, útočník sešívaných se podílel na posledních čtyřech gólech svého týmu, jeho nabídku ale nikdo ze spoluhráčů nevyužil.

Brankáře Bolka nevyděsila ani krkolomná hlavička nejlepšího hráče FORTUNA:LIGY za měsíc prosinec Abdallaha Simy. Mezi 20. a 30. minutou zatlačili sešívaní Karvinou hluboko na obrannou polovinu, vážnější příležitost si ale vypracovat nedokázali. Po půl hodině hry Ostrákův střelecký pokus na roh zblokoval Ondřej Kúdela.

Ve 34. minutě domácí tým podržel v největší příležitosti první půle brankář Bolek. Lukáš Masopust přihrál na Oscara Dorleyho, který míč vrátil pod sebe a Nicolae Stanciu pravačkou vypálil na bližší tyč. Zkušený 36letý gólman byl na zemi včas a střelu konečky prstů vytáhl na roh.

V posledních vteřinách první půle posadil Nico Stanciu centr na hlavu Davida Hovorky, stoper Slavie hrající 100. ligový zápas nasměroval míč jen do Bolkovy náruče. Sešívaní v prvních 45 minutách ovládli statistiku držení míče 71 % ku 29 %, dostali se k celkem devíti střeleckým pokusům, gólově svou převahu ale nezúročili.

O přestávce sáhl Jindřich Trpišovský ke dvěma střídáním. Ze zdravotních důvodů opustil hřiště Lukáš Masopust, kterého nahradil Alexander Bah. Oscar Dorley přepustil své místo Peteru Olayinkovi.

Nigerijský křídelník po dvou minutách hry přihrál na hranici velkého vápna Nicolae Stanciovi, Bolek vytáhl další úspěšný zákrok. V 51. minutě už se slávisté dočkali! Po rohovém kopu propadl balon na zadní tyč k Davidu Hovorkovi, který jej přiťukl na Abdallaha Simu a ten z bezprostřední blízkosti vstřelil svůj osmý ligový gól - 0:1. Senegalský útočník navázal na úžasné výkony z podzimu a v 16. zápase v sešívaném dresu zaznamenal 11. trefu.

O deset minut později se se svými spoluhráči mohl radovat podruhé. Jan Kuchta po rychlém protiútoku pláchl obraně v čele se Šindelářem a krásnou střelou zevnitř vápna překonal Bolka - 0:2. Pro 24letého odchovance Slavie šlo o třetí trefu na startu jarní části sezony, v sobotu dvěma góly režíroval domácí obrat proti Olomouci. V Karviné mu perfektně nahrál Lukáš Provod.

Juraj Jarábek, šestý kouč Karviné za poslední tři roky, se v 71. minutě pokusil oživit hru trojitým střídáním. Osm minut před závěrečným hvizdem dostali jeho svěřenci možnost zahrání pokutového kopu. Hlavní sudí Ondřej Pechanec přezkoumal u videa zákrok Tomáše Holeše a ukázal na penaltový puntík. Ondřej Kolář směr Qoseho střely vystihl, balon přesto zapadl k jeho pravé tyči - 1:2.

Drama se ale nekonalo, slávisté si dvougólový náskok vzali zpět o 180 vteřin později. Abdallah Sima našel přesnou přihrávkou ve vápně prostor, ve kterém se nacházel Peter Olayinka, který se nemýlil - 1:3.

V nastavení mohl Petar Musa potrestat špatné Bolkovo vyběhnutí, obránce Karviné ale střelu mířící do opuštěné branky odhlavičkoval. Rozhodčí Pechanec podruhé zamířil k videu a po přezkoumání situace udělil brankáři za atak Ondřeje Lingra, který se poprvé představil v rodném městě jako host, červenou kartu. Do branky musel záložník Janečka, proti rohovému kopu ale zasahovat nemusel.

Slávisté zvítězili v Karviné díky povedenému druhému poločasu 3:1 a potěšili hlavního trenéra. Jindřich Trpišovský oslavil na lavičce červenobílých 73. ligové vítězství, předstihl legendárního kouče Františka Cipra a na Karla Jarolíma mu chybí 18 výher.

K dalšímu utkání nastoupí sešívaní už ve středu, kdy zamíří k dohrávce do Zlína. V Edenu se představí v neděli 31. ledna v souboji s druhým Jabloncem.