Výhru zařídili stopeři a Balaj! Slavia porazila Příbram 3:2 | SK Slavia Praha

Výhru zařídili stopeři a Balaj! Slavia porazila Příbram 3:2

3:2
(1:1)
13. kolo, 1. 11. 2014, Eden
SK Slavia Praha - FK VIAGEM Příbram
Branky: <b>Branky:</b> 36. Latka z pen., 46. Bílek, 87. Balaj - 45. Zápotočný, 68. Řezníček. <b>ŽK:</b> 67. Boudjemaa (SLA) – 54. Zeman (PRI), 62. Hájovský (PRI), 65. Neves (PRI). <b>Rozhodčí:</b> Pechanec – Hock, Hrabovský. <b>Diváci:</b> 4123.
SYNOT TIP ARENA/EDEN - Slavia konečně vyhrála. Po sedmi zápasech, kdy sešívaní nevyhráli, porazili v Edenu Příbram 3:2. První dva góly vstřelili oba stopeři, tři minuty před koncem rozhodl Bekim Balaj.
V sestavě udělal trenér Beránek tentokrát dvě změny. Ta výraznější nastala na brankářském postu, kde dostal Matej Rakovan přednost před Karlem Hrubešem. V záloze pak nahradil Robert Hrubý Marka Kodra.

A byl to právě Robert Hrubý, kdo mohl ve 4. minutě otevřít skóre zápasu. Podobný vstup jako do jarního duelu s Příbramí, kdy se trefil o minutu později, mu ale nevyšel. Jeho střela z přímého kopu těsně minula levou tyč.

Slávisté pokračovali v aktivní hře a o deset minut později mohli být odměněni. Škoda dostal do vápna pěknou přihrávku, dobře se zbavil obránců, ale místo střely levou nohou si míč dal na pravou a nestačil dobře zakončit.

Za další čtyři minuty se přeci jen mohl Škoda radovat. Slávistický útočník se snažil dostat za brankáře hlavou centr z levé strany, ale neuspěl, akce pokračovala centrem Vukadinoviče z druhého křídla, který napálil z voleje Hrubý, ale mířil nad branku.

Příbram v první půli ale také hrozila. Nejprve šla Řezníčkova střela z vápna těsně vedle levé tyče, o několik minut později trefil Hájovský hlavou břevno.

První gól přinesla divákům v Edenu 36. minuta. Zmrhal se ve vápně skvěle uvolnil a jeho průnik zastavil až stažením Hájovský. Nařízenou penaltu, už druhou ve druhém zápase po sobě, proměnil kapitán Martin Latka.

Radost sešívaným ale do přestávky nevydržela. Těsně před půli se totiž po kombinaci dostal do vápna Zápotočný a levou nohou poslal míč přesně k tyči. Do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Kdyby nebyla poločasová přestávka, tak by výsledek 1:1 na obrazovce svítil opravdu velmi krátce, protože vstup do druhé půle vyšel sešívaným na jedničku. Vysoký míč do vápna poslal Latka hlavou doprava na volného Bílka a ten nekompromisně vrátil vedení na stranu Slavie.

Po hodině hry mohla Slavia vedení navýšit, konkrétně opět Martin Latka, kterého ale vychytal střelou z levé strany hostující Boháč. Následně se po centru z levé strany dostal do zakončení Škoda, ale jeho hlavička šla těsně nad branku.

Hosté z Příbrami se po celou dobu prezentovali velmi nebezpečnými signály při standardních situací a jeden z nich jim v 68. minutě vyšel. Na přední tyči se zjevil po rohovém kopu zcela osamocený Řezníček, pro kterého nebyl problém vyrovnat na 2:2.

Sešívaní se tlačili do útoku za rozhodujícím gólem, ale ani Škoda, ani Hrubý a ani Latka ve svých šancích neuspěli. Na druhé straně podržel Slavii Rakovan skvělým zákrokem při rohu.

V 84. minutě přišel na hřiště Bekim Balaj a o tři minuty později bylo rozhodnuto. Boudjema, který odehrál celou druhou půli, centroval z pravé strany na zadní tyč, odkud Balaj hlavičkou o zem vstřelil třetí gól Slavie a zasloužil se tak o výhru 3:2.

Sešívaní tak po dlouhé sérii konečně vyhráli, v tabulce mají sedmnáct bodů a za týden v pátek se představí na Julisce proti Dukle.