Youth League: Sešívaní zvítězili v Barceloně | SK Slavia Praha

Youth League: Sešívaní zvítězili v Barceloně

2:3
(1:1)
LM4, 5. 11. 2019, Estadi Johan Cruyff
FC Barcelona - SK Slavia Praha
Sešívaní zvítězili ve 4. skupinovém zápase Youth League na hřišti Barcelony těsně 3:2! O góly Slavie se postarali Lukáš Červ, Daniel Kosek a Adam Toula.

Do utkání sešívaní nastoupili s Jakubem Markovičem v bráně a s obranou složenou ze čtveřice Alexandr Bárta, David Štětka, Tomáš Vincour a Daniel Kosek. Záložní řadu tvořila trojice Lukáš Červ, Nedžad Zinhasovič a Jakub Křišťan, v útoku operovali Martin Douděra, Adam Toula a Jakub Zeronik.

Aktivněji vstoupili do zápasu slávisté, v páté minutě zápasu centroval z přímého kopu do vápna soupeře Jakub Křišťan, míč však před nabíhajícím Nedžadem Zinhasovičem ukryl do rukavic domácí gólman.

V deváté minutě zaútočili i hosté, vybíhající Jakub Markovič totiž odhlavičkoval míč pouze k nohám Jesúse, který ještě přihrál lépe postavenému De La Fuenteho. Domácí křídelník mohl následně pálit do odkryté brány Slavie, sešívaný gólman se však na poslední chvíli stihl vrátit a skvělým zákrokem napravit své předchozí zaváhání.

V 16. minutě se už ale De La Fuentemu podařilo skórovat. Balde Martinez mu poslal přesnou průnikovou přihrávku a domácí křídelník precizním lobem překonal bezmocného gólmana sešívaných.

Slavia se snažila o rychlou odpověď a po centru Jakuba Zeronika pohotově hlavičkoval na zadní tyči osamocený Alexandr Bárta, jeho pokus však vyrazil pozorný Tenas mimo tři tyče brány blaugranas.

Ve dvacáté minutě se do podobné situace jako De La Fuente dostal domácí Balde Martinez, v zakončení ale volil přízemní ránu k tyči a skvělý Jakub Markovič pohotovým zákrokem zamezil míči v cestě do sítě.

V průběhu poločasu se sešívaní začali více osmělovat, krásná kombinace Alexandra Bárty a Martina Douděry na pravém křídle však v nebezpečnější zakončení nevyústila.

Ve třicáté minutě utkání pálil zpoza vápna barcelonský Mortimer, těsně ale minul levou tyč sešívané brány.

Nedlouho poté na druhé straně hřiště střílel z přímého kopu Jakub Křišťan a jeho zatočená rána prolétla těsně kolem levé šibenice brány Barcelony.

Ve 40. minutě se už ale aktivní slávisté mohli radovat. Zleva centroval do vápna Barcelony Daniel Kosek, jeden z domácích hráčů zasáhl míč rukou a rozhodčí bez váhání odpískal penaltu pro Slavii. Balon si na penaltový puntík postavil Lukáš Červ, který se nerozpakoval a jistou ranou doprostřed brány srovnal skóre!

Zbytek první půle se dohrával na polovině Barcelony a po centru Alexandra Bárty z pravého křídla zakončoval hlavou Adam Toula, míč ale poslal nad břevno Tenasovy brány. Po čtyřiceti pěti minutách se tak šlo do kabin za vyrovnaného stavu.

Pět minut po začátku druhé půle pálil z přímého kopu De La Fuente, jeho skákavou střelu vyrazil na rohový kop pozorný Jakub Markovič. O chvíli později upaloval na bránu sešívaných Mortimer, skvělý gólman sešívaných však vyběhl a ukryl míč do svého náručí.

V 56. minutě se sešívaní skvěle prokombinovali po pravém křídle, Alexandr Bárta poslal míč pod sebe a Lukáš Červ ho posunul na Daniela Koska, který přízemní střelou okolo vybíhajícího obránce poslal slávisty zaslouženě do vedení.

Minutu poté neusnesl tíhu situace domácí Sanz, loktem do obličeje poslal k zemi Lukáše Červa, inkasoval druhou žlutou kartu a po právu byl vyloučen.

V dalších minutách se utkání neslo především v duchu soubojů ve středu hřiště. Rohový kop v 69. minutě dolétl na nohu Adama Touly, který ale napálil pouze blokujícího obránce Barcelony.

Nedlouho poté pálil z hranice vápna Barry, jeho technická rána se stočila jen těsně vedle pravého rohu sešívané brány. V 78. minutě pak chytře na malém vápně tečoval autové vhazování Barcelony Mortimer a míč skončil na břevně brány Jakuba Markoviče.

Na druhé straně pálil zpoza vápna aktivní Lukáš Červ, přízemní ranou ale zamířil pouze do rukavic připraveného brankáře domácích.

V 85. minutě se podařilo domácím srovnat. Do vápna Slavie se prokličkoval De La Fuente a jeho zblokovaná rána se odrazila k nohám osamoceného Mortimera. Domácí devítka se příliš nerozpakovala a nekompromisní ranou pod břevno srovnala skóre.

To ovšem domácím dlouho. Centr sešívaných z přímého kopu propadl na hlavu Adama Touly, který na zadní tyči zkušeně nasměroval míč do sítě Barcelony a vrátil sešívaným vedení! Ve zbylých minutách už skvěle hrající slávisté Barcelonu k ničemu nepustili a z utkání si zaslouženě odnesli tři důležité body!