Zápas s Vasluí kvůli dešti a krupobití předčasně ukončen | SK Slavia Praha

Zápas s Vasluí kvůli dešti a krupobití předčasně ukončen

(0:0)
Belek, 8. 2. 2013
FC Vaslui - SK Slavia Praha
Branky: V 54. min. předčasně ukončeno Ve 46. neproměnil Costin penaltu
Další přípravné utkání Slavie v Turecko se nedohrálo kvůli silnému dešti, který doplnily na začátku druhé půle i kroupy.
BELEK – Slávisté vstoupili do dalšího přípravného utkání s pozměněnou sestavou. V brance tentokrát dostal příležitost Kamil Čontofalský, stoperské duo tvořili Bortel s Dobrotkou a v útoku nastoupil Milan Škoda.

Naopak volno dostali Marcel Gecov a Tomáš Mičola, kterého trápila bolest zad. Nejedná se však o nic vážného. Úvod utkání vyložené šance nepřinesl, aktivnější byla Slavia.

Hned ve třetí minutě si míč k přímému kopu postavil Martin Juhar, jeho tvrdá rána skončila na zdi. Sešívaní dále hrozili víceméně jen z rohových kopů, ale ani jeden centr od praporku se neujal.

Po deseti minutách hry zkoušel rumunskou obranu a brankáře překvapit obloučkem Karol Kisel, jeho pokus šel nad branku.

Zhruba po dvaceti minutách začalo nad Belekem opět pršet, a tak hra pokračovala ve stejném duchu jako utkání Slavia – Wisla Krakow. Padající kapky deště prospěly slávistům, kteří si záhy připsali silnou tříminutovku.

Nejprve centr Štěpána Koreše do vápna lízl jeden ze slávistů tak, že brankář Cerinauskas musel nadvakrát zasahovat. Následně se do střelecké příležitosti po dobré kombinaci s Jardou Zmrhalem dostal kapitán Karol Kisel, jeho pokus ale na kluzkém povrchu mířil vedle.

Za další minutu se sám prosadil Zmrhal, který se dokázal uvolnit na levé straně hřiště a pokusil se překvapit obranu FC Vaslui střelou na bližší tyč, ta však mířila vedle. Ve 34. minutě bylo utkání poprvé kvůli dešti přerušeno, po pár minutách se ale opět hrálo.

Ještě před přestávkou si střelu z dálky Temwanjery v pohodě pohlídal Kamil Čontofalský, a tak se do kabin šlo za stavu 0:0. O přestávce udělal trenér Rada čtyři změny. Juhara, Koreše, Kisela a Dobrotku nahradila čtveřice Čonka, Vošahlík, Fenin a Hubáček.

Druhá půle začala zostra. Po souboji Čonky s Antalem ve vápně se kopala penalta. Kamil Čontofalský skvěle vystihl střelu, která mířila k levé tyči jeho branky, a po následné skrumáži míč odkopl Jan Vošahlík.

Více se ale už v zápase nestihlo, protože ten byl v 54. minutě kvůli obrovské průtrži mračen za silného deště a krupobití ukončen.