Zmrhal zajistil dorážkou bod. Slavia v Olomouci remizovala 1:1 | SK Slavia Praha

Zmrhal zajistil dorážkou bod. Slavia v Olomouci remizovala 1:1

1:1
(0:0)
25. kolo, 16. 4. 2016
SK Sigma Olomouc - SK Slavia Praha
Branky: <b>Branky:</b> 59. Navrátil – 79. Zmrhal<br> <b>ŽK:</b> Chorý - Mihalík, Souček, Hušbauer<br> <b>Rozhodčí:</b> Pechanec – Kříž, Hock
OLOMOUC/ANDRŮV STADION - Sešívaní nastoupili v rámci 25. kola na hřišti Olomouce, která hraje o udržení v nejvyšší soutěži. A byl to právě domácí celek, který šel po necelé hodině hry do vedení. Jaromír Zmrhal pak sice srovnal stav na 1:1, Součkovu střelu stačil v nastavení vytěsnit Reichl a Slavia se tak musí se spokojit s bodem za remízu.
Sestava Slavie byla v Olomouci téměř totožná jako před týdnem v domácím utkání s Jabloncem. Jedinou změnou byl start Levana Kenii, který dostal přednost před Antonínem Barákem.

V úvodu utkání se oba týmy vystřídaly v tom, kdo diktoval tempo hry. Byli to však sešívaní, kteří si připsali první vážnější šanci. Po půlhodině hry se ve vápně zjevil osamocen Muris Mešanovič, ale jeho zakončení vychytal domácí gólman Reichl, který nahradil potrestaného Buchtu.

Muris Mešanovič měl v první půli na hřišti nejblíže ke vstřelení branky, když ještě ho ještě o čtyři minuty dříve vyslal do úniku domácí Vepřek, ale Radakovič stačil na poslední chvíli našeho útočníka zakřižovat.

Do druhé půle vstoupil skvělou individuální akcí Levan Kenia, když si prostrčil míč mezi třemi obránci, těsně před zakončením míč ale uzmul domácí brankář. Deset minut nato viděl olomoucký stadion první gól.

V 59. minutě si totiž před vápnem narazil Chorý s Navrátilem, druhý jmenovaný se dostal do zakončení a nedal Pavlenkovi šanci. V 71. mohli domácí vedení navýšit, když se Houska postavil k přímému kopu, ale Pavlenka jeho nebezpečný pokus padající k tyči vytáhnul.

Dvě minuty nato odpověděl Jaromír Zmrhal, který se po autovém vhazování prosadil sólem až do středu hřiště, odkud zpoza vápna vystřelil. Jeho pokus pravou nohou Reichlovi vypadl a Železníkovi chyběly centimetry, aby zakončoval do odkryté branky.

Vyrovnání se Slavia a právě Jaromír Zmrhal dočkali jedenáct minut před koncem. Hušbauer si ve vápně počkal na nezištnou přihrávku, prudce vypálil a k dorážce se dostal právě Jaromír Zmrhal, který pravou nohou se trefil přesně pod břevno.

Ani jeden z týmů se ale nechtěl spokojit s pouhým bodem. Michal Vepřek se v 81. minutě prosmýkl po levé straně, jeho tečovaná střela ale rozvlnila pouze boční síť.

Slavia si největší šanci schovala až na nastavení, ve kterém Jaromír Zmrhal vybojoval rohový kop. Jeho exekuce se ujal Josef Hušbauer a míč umístil přímo na hlavu Tomáše Součka. Záložník Slavie mířil do horního růžku branky, Reichl ale stačil jeho střelecký pokus vytěsnit nad břevno.

Slavia tak veze z Olomouce pouze bod za remízu 1:1 a v sobotu 23. dubna ji čeká doma v Edenu utkání s Teplicemi. Výkop je ve 20:15.