Proti Plzni první venkovní porážka v ligové sezoně | SK Slavia Praha

Proti Plzni první venkovní porážka v ligové sezoně

1:0
(0:0)
28. kolo, 14. 4. 2024, Doosan Aréna
FC Viktoria Plzeň - SK Slavia Praha
Slávisti ve šlágru 28. kola FORTUNA:LIGY podlehli ve Štruncových sadech domácí Plzni 0:1 a připsali si první venkovní porážku v ligové sezoně. Zápas rozhodl v 87. minutě nejlepší střelec Viktorie Pavel Šulc.

Jindřich Trpišovský udělal dvě změny oproti domácímu zápasu s Bohemians, zraněného Tomáše Holeše ve středu obrany nahradil Igoh Ogbu, po odpykaném trestu za čtyři žluté karty se vrátil Conrad Wallem. S kapitánskou páskou vedl mužstvo Petr Ševčík.

Oba kluby navázaly na předchozí společné aktivity v oblasti CSR a před zápasem podpořily Nadaci pro transplantace kostní dřeně (NTKD). Jaroslav Tvrdík s Adolfem Šádkem osobně navštívili Nadaci přímo na transplantační jednotce při hematoonkologickém oddělení FN Plzeň, před výkopem zástupcům NTKD předali darovací šek na pořízení rehabilitačního přístroje.

Zapojili se i fanoušci obou týmů, DĚKUJEME!

První šanci si ve vyprodané Doosan Areně vypracovali slávisti, přečíslení 2 na 1 vyřešil Václav Jurečka střelou, kterou Jedlička vyrazil. Dobíhající Mojmír Chytil se k dorážce nedostal, gólman Plzně balon stihl odkopnout. V 11. minutě výrazně zahrozili domácí, Chorého zakončení po průniku Metsoka na brankové čáře zvládl odvrátit Tomáš Vlček.

Proti dvěma rohovým kopům se sešívaní na konci 18. minuty ubránili, stejně tak proti standardní situaci Kalvacha, Jindřich Staněk míč vyboxoval, Metsoko z dorážky minul. Po půlhodině hry hlavičkující Chorý minul levou tyč Staňkovy branky. Souboj odnesl zraněním Igoh Ogbu, vyžádal si ošetření, v utkání pokračoval. Ševčíkův centr Jedlička krotil nadvakrát, nakonec si poradil.

Ve 44. minutě centroval Lukáš Provod, k hlavičce se probil David Zima, branku přestřelil. Výrazně více práce měl Jedlička ve skrumáži o pár desítek vteřin později, kdy ukrýval balon před Conradem Wallemem. Touto akcí i bezbrankový první poločas skončil, do druhého nahradil Provoda Christos Zafeiris. V 51. si defenzivní povinnosti splnil na výbornou Vlček, v poslední chvíli ukopl míč v malém vápně Souarému.

V 57. minutě dostal balon do sítě Šulc, rozhodčí Pechanec přezkoumal situaci u videa a odhalil, že nejlepší střelec Plzně zahrál před gólovým zakončením rukou. Branka neplatila. Na druhé straně neměl Jedlička problémy se střeleckým pokusem Zmrzlého, proti přetaženému centru stejného hráče boxoval na roh. V 66. minutě realizační tým Slavie sáhl ke dvojnásobnému střídání, odpracováno měli Jurečka a Zmrzlý, nahradili je Lukáš Masopust a Malick Diouf.

Do zajímavého zakončení se v 80. minutě dostal Matěj Jurásek, který vystřídal Ševčíka, Jedlička byl pozorný. O šest minut později rozehráli slávisti rohový kop, plzeňský gólman si balon našel a ukryl jej do rukavic.

V 87. minutě domácí tým otevřel skóre, k odraženému míči se dostal Šulc a napálil jej do sítě. Jindřich Staněk neměl nárok – 1:0. Následně Wallema nahradil Muhamed Tijani, Oscarův projektil minul pravou šibenici. Sešívaní v nastavených čtyřech minutách vyrovnat nedokázali a připsali si první venkovní porážku v ligovém ročníku.

Další utkání čeká výběr Jindřicha Trpišovského v neděli 21. dubna ve Fortuna Areně proti Olomouci.