Zpravodajství z utkání dorostu (fotky) | SK Slavia Praha

Zpravodajství z utkání dorostu (fotky)

Slavia „A“ dor. – Vítkovice 1:0 (0:0), I.liga SD, sobota 14.4.2007
Branka: Vukovič
Slavia: Marek Boháč – Martin Dostál, Jan Hošek, Jan Řehák, Pavel Mišák – Štěpán Šimeček (78. Petr Novotný), David Sobíšek (82. Michal Uhlíř), Jan Markuzi, Jan Bezděk (70. Daniel Urban) – Adam Klavík, Milan Vukovič

A dorost přivítal na svém hřišti Vítkovice. Ti hráli ve středu na Spartě a měli v nohách dvě dlouhé cesty. Nebylo to na nich ale vidět a domácím zdatně vzdorovali. Vítězství to bylo vydřené. „Nebyl to moc krásný fotbal. V závěru už bylo jasné, že kdo dá gól, tak zvítězí,“ řekl Šmejkal. A taky se stalo. Domácí ve druhém poločase přidali, ale gólové šance stále nepřicházely. Výhru nakonec v 87. minutě trefil přesnou hlavičkou Vukovič. - M.Kaňka -

SK Slavia „B“ dor. - SK Hradec Kr.„B“ dor. 4:0 (3:0),ČLSD, neděle 15.4.07
Branky: 2 Neuberg, Bambur, Krajčovič
Slavia: Martin Berkovec – Evgeny Shengof, Pavel Čmovš, Radek Šulc, Lukáš Palko – David Smělý (57´ Martin Jíša), Stanislav Komínek, Jan Neuberg, Zdeněk Čechák (69´ Lukáš Wolf) – Huari Bambur (73´ Peter Krajčovič), Vít Balcar (80´ Lukáš Chlumský).

V dalším jarním domácím utkání České ligy staršího dorostu jsme se utkali s týmem Hradce Králové. Na utkání jsme se pečlivě připravovali, neboť jsme věděli, že nás čeká silný soupeř z popředí tabulky a zároveň jsme chtěli soupeři oplatit podzimní porážku. Utkání bylo od začátku vyrovnané a prvních patnáct minut jsme vážněji neohrozili branku soupeře. Naopak při soupeřově útocích jsme měli i trochu štěstí. Postupně jsme však převzali iniciativu a vnutili jsme soupeři svůj styl hry. Předváděli jsme pěkné akce a několikrát ohrozili soupeřovu branku. Ve 24.min. předvedl svůj typický průnik po pravé straně Balcar, přihrál do pokutového území Bamburovi a ten z úhlu prostřelil brankáře – 1:0!. Nadále jsme pokračovali v aktivní hře a svým tlakem jsme si vytvářeli i standardní situace. Jednu z nich jsme zahrávali ve 33.min. ze středu hřiště. K míči se postavil Smělý a nacentroval jej na vzdálenější levou tyč, kde byl dobře postavený Čmovš, který jej poslal podél malého pokutového území k opačné tyči, kde zcela volný Neuberg jej poslal do sítě – 2:0! V těchto chvílích jsme na hřišti zcela kralovali a ve 44.min. nacentroval Palko téměř z polovinv hřiště do pokutového území. Tam si naběhl opět Neuberg a v souboji se stoperem hostí poslal míč hlavou do hradecké sítě – 3:0!. Za tohoto stavu jsme ukončili první poločas. Do druhé části hry jsme vstupovali s jasným cílem ještě přidat nějakou branku a pohlídat si vítězství. Ve svém tlaku jsme nadále pokračovali a soupeře nepouštěli do vážnějších příležitostí. Rovněž jsme provedli několik střídání a dali tak příležitost dalším hráčům z lavičky. Vytvářeli jsme si další brankové příležitosti, ale jejich proměňování se nám nedařilo. Toto jsme si nechali až do samého závěru, kdy v 85.min. po levé straně předvedl individuální akcil Jíša, obešel několik hráčů a nádherně zpětně přihrál do pokutového území, kam si naběhl Krajčovič a střelou „z první“ zavěsil pod břevno soupeřovi branky – 4:0! – krásná fotbalová akce. V samém závěru jsme měli další šance, ale výsledek už zůstal do konce utkání nezměněn. Celý tým předvedl kvalitní kolektivní výkon a je nutné poznamenat, že jsme v jarních zápasech ještě neobdrželi branku, což je výborná známka z defenzivní činnosti. Jen tak dál! Utkání se hrálo velmi slušně, bez žlutých karet. - J.Neuberg -

Slavia „C“ dor. – Vítkovice 2:0 (0:0), I.liga MD, sobota 14.4.2007
Branky: Hyčka, Vyhnal
Slavia: Ondřej Vahala – Jakub Martinec,Ondřej Běloušek, Jonáš Moc, Petr Staněk (41. Sebastian Novák) – Martin Frejlach (41. Alois Hyčka), Petr Kolařík, Pavel Vyhnal, Štěpán Zahálka (65. Tomáš Červinka) – Michal Poláček (41. Radek Štefan), Petr Mareš

V sobotu jsme odehráli další domácí mistrovský zápas proti Vítkovicím. Věděli jsme, že Vítkovice přijeli bránit a hrát zezadu na brejky, proto jsme chtěli vstřelit rychle soupeři branku. A prakticky hned v úvodu jsme měli obrovskou šanci, kterou však Vyhnal spálil. V dalším průběhu 1. poločasu jsme si však další šance nevypracovali, hráli jsme příliš pohodlně a naopak soupeř hrozil zejména ze standardních situací, i když si vyloženou šanci nevypracoval. Do druhého poločasu jsme udělali hned 3 změny v sestavě a začali hrát daleko aktivněji. Přesto se nám i přes vyložené šance dlouho nedařilo překonat brankáře Vítkovic. Až v 75.min. zacentroval do vápna z levé strany Mareš a Hyčka vstřelil důležitý gól na 1:0 pro Slavii. V závěru pak ještě Vyhnal napravil svou chybu z úvodu utkání a zpečetil druhým gólem výhru Slavie proti nepříjemnému soupeři z Vítkovic. - M.Jíra -

Slavia „D“ dor. – SK Hradec Kr.“D“ dor. 0:2, ČLMD, neděle 14.4.2007