D-dorost porazil Sezimovo Ústí | SK Slavia Praha

D-dorost porazil Sezimovo Ústí

PRAHA - V úvodním domácím utkání této sezony přivítali slávisté soupeře z Jižních Čech. Slavia do utkání vstoupili aktivně, soupeř však vzdoroval a hrozil především rychlými brejky.

PRAHA - V úvodním domácím utkání této sezony přivítali slávisté soupeře z Jižních Čech. Slavia do utkání vstoupili aktivně, soupeř však vzdoroval a hrozil především rychlými brejky. Hned v úvodu zápasu si naši dorostenci vytvořili dvě šance, ale bez gólového efektu. Naproti tomu soupeř svou první příležitost hned využil. V 5. minutě chybovala obrana a hostující útočník chytrým lobem přehodil našeho brankáře.

Obdržená branka slávisty nerozhodila, naopak pokračovali v útočném snažení. Vyrovnání tak přišlo hned ve 14. minutě, kdy se před pokutovým územím opřel do míče Hrubý, brankář hostí střelu jen vyrazil a dobíhající Hannich vyrovnal na 1:1. Hra byla nadále vyrovnaná a soupeř několikrát nebezpečně zahrozil. Za svou aktivitu byl opět odměněn vedoucí brankou, kdy červenobílí zaspali v defenzivní činnosti a hostující hráč nikým neatakován pohodlně vystřelil zpoza obránců asi ze dvaceti metrů tak, že náš brankář tuto střelu neviděl a jeho reakce přišla pozdě – 1:2.

Po přestávce Slavia vystřídala, zvýšila svou aktivitu a zlepšila kombinaci. vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. V 51. minutě se po standardní situaci ze dvaceti metrů krásně do šibenice trefil Hrubý. Slávisté pokračovali v náporu a další branka přišla v 57. minutě, kdy předvedli ukázkovou kombinaci ze středu hřiště po ose Hrubý – Liška – Červený. Posledně jmenovaný přesně umístěnou střelou už v pokutovém území otočil skóre na 3:2 pro Slavii.

Soupeř postupně odpadal, ale hrozil brejky z dlouhých nakopnutých míčů, a tak obrana domácích musela být stále ve střehu. Dalšího gólu se naši fotbalisté dočkali v 74. minutě, kdy opět zahrávali standardku po faulu na našeho pronikajícího hráče. Míč si z pravé strany postavil Šonka a zamířil svou střelu na vzdálenější tyč soupeřovy branky. V pokutovém území ho ještě jemnou tečí usměrnil Liška do soupeřovy sítě.

Svůj výkon ve druhém poločase korunovali slávisté v závěru utkání pátou brankou. V 78. minutě uvolnil Hovorka ze středu hřiště přesnou přihrávkou Červeného a ten svůj samostatný nájezd na brankáře bezpečně proměnil.

„Tým zaslouží pochvalu jen za druhý poločas, za zlepšenou hru, předvedení několika pěkných kombinačních akcí a otočení nepříznivého vývoje utkání,“ zhodnotil povedený druhý poločas trenér D-dorostu Daniel Abrhám.

D-dorost: Slavia - Sezimovo Ústí 5:2 (1:2)

Branky: 14. Hannich, 51. Hrubý, 57. a 78. Červený, 74. Liška

Slavia: Zima – Pachl (64. Šonka), Vostárek (41. Červený),Svoboda, Maršík – Verner (74. Salašovič), Duga, Hrubý, Hovorka – Liška, Hannich (68. Bady).