Slavii posílí útočník Zdeněk Linhart

PRAHA – Slavia získala posilu z Českých Budějovic, odkud přichází dvacetiletý útočník Zdeněk Linhart. V Edenu podepsal smlouvu do 30. června 2019.
„Vím, že to bude znít jako klišé, ale nejde říct nic jiného, než že je to pro mě splněný sen a velká pocta. Slavia je obrovský klub s výbornými fanoušky, úžasnou historií a pevně věřím, že skvělou budoucností,“ uvedl útočník Zdeněk Linhart ke svému příchodu.

„Těším se moc, je to pro mě velká výzva a také šance se někam v kariéře zase posunout. Přicházím s tím, že dostanu šanci ukázat se v přípravě a uvidí se, co bude dál,“ doplnil jihočeský rodák, který zná v kádru Slavie řadu hráčů.

„Z reprezentace znám Roberta Hrubého a Tomáše Součka. V Českých Budějovicích jsem zase působil se Simonem Delim,“ dodal Linhart.

Příchod mladého útočníka vítá také trenér Dušan Uhrin. „Jedná se o talentovaného hráče, kterého jsme měli vytipovaného a který patří do kádru reprezentační jednadvacítky. Myslíme také na budoucnost Slavie a bude záležet jen na samotném hráči, jestli se dokáže pro jaro probojovat do kádru,“ uvedl na adresu nové posily trenér Slavie Dušan Uhrin.

Zdeněk Linhart v březnu oslaví 21. narozeniny. Jako odchovanec českobudějovického fotbalu okusil první ligu už v sedmnácti. Patří k největším jihočeským talentům, v mládežnických kategoriích nastupoval za všechny reprezentační výběry. V roce 2011 reprezentoval na mistrovství Evropy do 17 let.

Za áčko Dynama České Budějovice Zdeněk Linhart dosud odehrál 69 zápasů, z toho 38 v nejvyšší soutěži. Nejlépe se mu střelecky dařilo v sezoně 2013/14, když vstřelil devět gólů.

Aktuálně

U13: Stříbro z Hannoveru

včera
Žákovský celek o víkendu vyrazil k západním sousedům do Německa, kde v Hannoveru odehrál turnaj s nejrůznějšími týmy Evropy. Sešívaní si vedli skvěle a do Prahy dovezli stříbrné medaile.

U11: Dvě šestá místa na Ondrášovka Cupu

včera
Tým U11 o uplynulých dvou víkendech odehrál hned dva turnaje Ondrášovka Cup. Nejprve se v Českých Budějovicích střetl se stejně starými soupeři, druhý víkend pak hrál v kategorii U12 ve Vysokém Mýtě. Na obou turnajích skončili sešívaní šestí.

Musíme být na sebe nároční, říká kapitán U19 Libor Drozda

před 3 dny
Pro jarní část sezony je Libor Drozda kapitánem dorosteneckého celku U19 a sešívaní dorostenci jsou aktuálně na šesté pozici: „Šesté místo není pro Slavii jako klub dobré,“ říká k aktuálnímu umístění kapitán dorostu U19. Zároveň však věří, že mužstvo může jít nahoru: „Musíme neustále tvrdě pracovat,“ burcuje svůj tým Libor Drozda.

Další články